Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Препарат для лікування пацієнтів від СМА буде розподілено у шість областей України

Міністерство охорони здоров’я отримало як гуманітарну допомогу рідкісний і дороговартісний препарат «Spinraza», який застосовують під час терапії пацієнтів зі спінальною м’язовою атрофією (СМА). Це вже друга комплексна поставка препарату «Spinraza», перша відбулася у червні минулого року. Завдяки їй почали лікувати від СМА І, ІІ і ІІІ типу пацієнтів з Львівської, Дніпропетровської, Харківської, Одеської, Хмельницької, Київської областей та пацієнтів НДСЛ «Охматдит».

Кількість поставлених флаконів Spinraza цього разу дозволяє почати лікування ще декількох пацієнтів з Одещини.

Загалом є домовленість про безперервне лікування пацієнтів, що вже отримують препарат, ще як мінімум на два роки. Постачання в Україну Spinraza забезпечує фармацевтична компанія «Janssen Pharmaceutica». МОЗ веде перемовини щодо подальших донацій.

Препарат «Spinraza» коштує 100 тисяч доларів за інʼєкцію. Його вводять безпосередньо в спинномозкову рідину через поперек, спочатку навантажувальну дозу, а потім підтримувальні. Робити це потрібно кожні чотири місяці впродовж усього життя. 

СМА – генетичне захворювання, за якого м’язи в усьому організмі поступово слабнуть. Воно належить до орфанних захворювань, які сьогодні стало можливим виявити в перші години життя завдяки розширеному неонатальному скринінгу. Це дозволяє застосувати терапію, яка дозволить зупинити розвиток хвороби та навіть повністю нівелювати її прояви.
Нагадаємо, перші пацієнти отримали лікування від СМА державним коштом.