Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Кожен керівник має розробити модель розвитку та оптимізувати роботу свого медзакладу у найкоротший термін – Віктор Ляшко

26 жовтня 2022
2119

Під час робочого візиту до Сумської області міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко провів нараду з керівниками лікарень регіону щодо актуальних питань розвитку мережі закладів охорони здоров’я. 

«Навіть в умовах війни держава продовжувала підтримувати кожен медичний заклад та створювала належні умови праці для наших медиків, які 24/7 мужньо тримають медичний фронт та працюють у надважких умовах. Кожна лікарня, яка потребувала додаткових коштів, у цьому році отримала їх. Лише від початку року було витрачено на дофінансування неспроможних лікарень 837 млн грн. За цей час лікарні мали не просто отримувати дофінансування від держави, вони повинні були зробити чіткі кроки до підвищення власної спроможності. На жаль, значна частина закладів не зробили майже нічого, аби виправити ситуацію», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

За його словами, механізм дофінансування в різних варіантах існує понад три роки. У наступному році більша частина державного бюджету буде спрямована на потреби оборони, тому бюджет Програми медичних гарантій буде меншим. 

«Доступність, якість і безоплатність - це ключові аспекти, які ми хочемо досягти запускаючи наступний інфраструктурний етап реформи, який передбачає формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я госпітального округу. Більше держава не даватиме кошти “під обіцянки”. Тому кожен госпітальний округ, кожна лікарня мають сформувати чіткий план розвитку, який для багатьох буде планом виходу із існуючої неперспективної ситуації», – додав Віктор Ляшко.

Також міністр наголосив, що Програма медичних гарантій за всіма розрахунками покриває потребу на ту кількість пацієнтів, які залишилися в країні. Тому кожен заклад, який оримує дофінансування, до 1 листопада поточному року має підготувати план виходу з ситуації, на реалізацію якого у нього буде два місяці. План має бути поданий до МОЗ, і надалі це питання перебуватиме під особистим контролем міністра.  

МОЗ, зі свого боку, готовий вкладати у розвиток лікарень та допомагати із забезпеченням обладнанням, аби медзаклад міг розширити кількість послуг для пацієнтів та законтрактуватися на додаткові пакети з Нацслужбою здоров’я, які будуть затребуваними у найближчому майбутньому. 
Нагадаємо, дофінансування неспроможних лікарень з початку року обійшлося державі у 837 мільйонів гривень. Лише на Кіровоградщині лікарні отримали понад 53 мільйони гривень додаткових коштів, які були спрямовані на виплату заробітних плат медикам.