Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

В Одесі правоохоронці викрили схему підробки COVID-сертифікатів

Видачею фальсифікованих документів, що підтверджують щеплення від коронавірусу, займалися лікарка та медична сестра однієї з місцевих поліклінік. Допомагав жінкам знайомий, який виконував роль посередника між ними та клієнтами.

Встановлено, що чоловік підшукував людей, які не бажають вакцинуватися, але готові платити гроші за підробку статусу вакцинованих. Дані громадян він передавав знайомим медпрацівникам, і ті вносили до електронного реєстру відомості про нібито проведене щеплення від COVID-19 людям, яких в очі не бачили.

Сертифікат згодом можна було підтягнути у застосунку «ДІЯ» або отримати безпосередньо у посередника. Коштувало противникам вакцинації проведення такої оборудки дві тисячі гривень.

За місцями мешкання та роботи спільників були проведені санкціоновані Суворовським районним судом міста Одеси обшуки, в ході яких вилучені мобільні телефони з переписками із клієнтами, банківські картки, на які надходили від них кошти за неправомірні дії, оргтехніка та медична документація з записами про псевдовакцинацію, в тому числі підробні сертифікати та інші речові докази протиправної діяльності.

Заходи проводили співробітники Управління протидії кіберзлочинам в Одеській області ДКП НПУ спільно зі слідчими відділу поліції № 3 Одеського районного управління поліції № 1 та СБУ під процесуальним керівництвом Суворовської окружної прокуратури у співпраці з Мінцифрою. 

Наразі в рамках провадження, розпочатого за ч.2 ст.354 (Підкуп працівника підприємства, установи чи організації) Кримінального кодексу України, з’ясовується повне коло осіб, які причетні до даного правопорушення.

Зазначимо: чинним законодавством встановлена відповідальність як для тих, хто вносить завідомо неправдиві відомості до медичної документації щодо проведення профілактичних щеплень, так і для тих, хто користується завідомо підробленими документами.