Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Держава профінансувала послуг з амбулаторної та стаціонарної реабілітації на понад 1,9 млрд гривень

Загалом за пакетами «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах» та «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах» передбачено понад 4,2 мільярда гривень. Контракти із НСЗУ за цими напрямами наразі уклав 421 медзаклад. 262 — надають послуги зі стаціонарної реабілітації, 411 — підписали договори на амбулаторну реабілітацію.  

З початку року послуги з амбулаторної реабілітації отримали понад 75 тисяч пацієнтів. Водночас стаціонарне відновлення пройшли понад 66 тисяч людей. Серед лідерів напряму — наступні обласні центри та міста:

  • Дніпропетровська область. Стаціонарну реабілітацію пройшли 9 460 пацієнтів. Амбулаторну — 9 341 людина.
  • Місто Київ. Стаціонарну реабілітацію пройшли 3 770 пацієнтів. Амбулаторну — 10 620 людей.
  • Львівська область. Стаціонарну реабілітацію пройшли 3 879 пацієнтів. Амбулаторну — 5 935 людей. 

 

Нагадаємо, безоплатні медичні послуги зі стаціонарного чи амбулаторного відновлення може отримати будь-яка людина, незалежно від статі, віку та соціального статусу. При цьому, вибір лікарні — за пацієнтом. 

Під потреби людини, в залежності від важкості травми чи хвороби, є дві форми реабілітаційної допомоги: 

  • стаціонарна — коли пацієнт цілодобово перебуває в закладі охорони здоров’я;
  • амбулаторна — коли пацієнт приходить у заклад у певний визначений час.

Для отримання послуг у межах пакета з реабілітації в амбулаторних умовах достатньо електронного направлення від вашого сімейного чи лікуючого лікаря.

Якщо людина з певним захворюванням або травмою потрапляє до лікарні та потребує стаціонарної реабілітації в післягострому періоді, то її можуть перевести з одного медичного закладу чи клінічного підрозділу до іншого. Також послугу зі стаціонарної реабілітації можна отримати за електронним направленням. Його має право формувати виключно лікуючий лікар. Спеціалізація фахівця, який створює направлення, залежить від захворювання або травми пацієнта. 

Після отримання електронного направлення на стаціонарну чи амбулаторну реабілітацію можна самостійно обрати медзаклад, в якому бажаєте отримати відповідні послуги. Щоб це зробити:

  • зайдіть на сайт Національної служби здоров’я України;

  • натисніть на посилання «Карта місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг»;

  • оберіть область та населений пункт;

  • в полі «Група послуг» клікніть на пункт 53 — «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах» або пункт 54 — «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах».  

Якщо робота з сайтом здається вам складною та незручною, просто зателефонуйте за номером НСЗУ 16-77 та отримайте розгорнуту довідку про заклади, які надають відповідні послуги.

 

Довідка: всі послуги з реабілітації — безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. 

Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від 3 годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. 

Амбулаторна реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу. 

Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.