Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

300 медзакладів «первинки» надають психологічну допомогу пацієнтам

Сімейний лікар – найперший контакт пацієнта у системі охорони здоровʼя. Тому, щоб спростити доступ громадян до психологічної допомоги, МОЗ, ВООЗ та партнери у межах Всеукраїнської програми ментального здоровʼя мобілізували зусилля з відповідної підготовки фахівців «первинки».

Наразі близько 10 000 лікарів первинної ланки надання медичної допомоги – сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів – пройшли навчання (в онлайн та/або офлайн форматі) з ведення поширених психічних розладів та можуть надавати кваліфіковану психологічну допомогу людям із психічними розладами. 

Також, наприкінці минулого року Міністерство охорони здоровʼя України та Національна служба здоровʼя України запровадили новий пакет у межах програми медичних гарантій – «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» у межах програми медичних гарантій. 

У межах вищезгаданого пакета лікар «первинки» може вести як пацієнтів без встановленого діагнозу, так і тих, кому вже встановлено діагноз та призначено лікування психіатром. Це значно спростить доступ до необхідної допомоги, адже дістатися до психіатра часом набагато складніше, ніж до сімейного лікаря. 

Наразі 300 медзакладів по всій Україні мають підписаний договір на надання медпослуг за цим пакетом. Найбільше їх у Харківській області – 31, Дніпропетровський – 26, а також Львівській, Полтавській та Хмельницькій областях – по 21 медзакладу.

Перелік медзакладів, які за договором із НСЗУ надають меддопомогу за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», є на дашборді на сайті НСЗУ (ліворуч у полі «Група послуг» слід обрати пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» – п. 51). 

Якщо скористатися дашбордом немає можливості, знайти найближчий до вас медзаклад, який надає психологічну допомогу в межах вказаного пакета, можна через контакт-центр НСЗУ за номером телефона 16-77.

Дбаймо про свій фізичний і психічний стан та будьмо здорові!