В одному з медзакладів Рівненщини триває будівництво передового лікувально-реабілітаційного корпусу
В одному з медичних закладів України триває спорудження з нуля нового надсучасного корпусу з реабілітації спінальної травми.
Зараз медзаклад приймає на реабілітацію пацієнтів після важких черепно-мозкових та спінальних травм, де їм надається комплексна реабілітаційна допомога відповідно до сучасних міжнародних стандартів, включно із психологічною допомогою, проведенням уродинамічного обстеження та навчанням навичок користування колісними кріслами.
Будівництво передбачає створення нового корпусу, який міститиме приймально-діагностичне та лабораторне відділення, відділення інтенсивної терапії, стаціонарне відділення, операційний блок на три операційні зали, реабілітаційний центр на 5 залів, приміщення для працівників й адміністрації та перехід до наявного корпусу.
Також у медзакладі передбачено облаштування вертолітного майданчика для швидкого транспортування пацієнтів.
Будівництво нового корпусу дасть змогу розширити та підсилити спроможність медзакладу до 300 ліжок. Планується, що щорічно медзаклад зможе приймати до 7500 пацієнтів, а приймальне відділення нового лікувально-реабілітаційного корпусу матиме пропускну спроможність до 150 пацієнтів на день.
Наразі у медзакладі вже завершено «нульовий цикл» будівництва, підведені зовнішні інженерні мережі, на завершальній стадії каркасно-монтажні роботи, розпочато оздоблювальні роботи з облаштування захисних споруд тощо.
Передбачено, що у новітньому корпусі буде також створено умови для наявності альтернативних джерел живлення, аби зробити заклад більш стійким та готовим до роботи за аварійних відключень. Йдеться про водо- та теплопостачання, сонячну станцію та підключення резервного джерела живлення.
Загальна вартість будівництва становить понад 1,3 млрд грн. Окремим проєктом передбачено створення на території медзакладу модульного містечка з 10 будинків. У кожному зможуть мешкати двоє людей, які проходитимуть лікування та реабілітацію у госпіталі. Модульні приміщення включатимуть автономні системи опалення, сучасне планування та оздоблення. Також в них передбачені кухня, вітальня, окремі спальні кімнати з м’якими меблями та ванною тощо.
Такі комфортні, доступні, та головне, безпечні умови проживання для пацієнтів сприятимуть їхній швидкій реабілітації та соціалізації після отримання курсу лікування.
Модульні будинки облаштовуватимуть з урахуванням потреб людей з інвалідністю: вони матимуть дверні прорізи, пандуси, поручні, щоби забезпечити легку маневровість пацієнтів. Системи безпеки матимуть візуальні сигнали або вібраційні сповіщення, санітарне приміщення обладнають аварійною сигналізацією та системами сповіщення з урахуванням потреб осіб з порушенням зору та слуху тощо.
Завдяки будівництву нового корпусу вдасться створити надсучасний заклад реабілітаційної допомоги з безбар’єрним простором, розгорнути лабораторії стовбурових клітин для впровадження нових методів лікування, створити додаткові робочі місця та розширити співпрацю й обмін досвідом з іноземними фахівцями.