Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Міжнародне медичне партнерство в дії: понад 200 українських медиків пройшли навчання за кордоном

Українські медики продовжують переймати досвід іноземних колег та підвищувати свій професійний рівень та практичні навички. Адже ефективне партнерство між українськими лікарями та передовими міжнародними клініками сприяє покращенню якості медичної допомоги. 

Зокрема, протягом березня 2024 року 224 працівники закладів охорони здоров’я, серед яких – 98 лікарів з 56 медзакладів з різних областей України, взяли участь у наукових заходах (конференції, конгреси, зʼїзди, форуми), освітніх заходах (стажування, навчання, тренінги, семінари) та обміні досвідом.

Українські медики пройшли навчання у Німеччині, Польщі, Італії, Нідерландах, Іспанії, Франції, Бельгії, Австрії, США та в інших країнах. Навчальні обміни відбуваються у рамках міжнародного медичного партнерства. 

«Сьогодні ми розуміємо, що кожній медичній системі для підвищення власної ефективності необхідно налагоджувати безпосередні зв’язки з іноземними колегами та обмінюватись кращими міжнародними практиками. Саме тому ми започаткували програму міжнародного медичного партнерства. Таким чином, наші медики мають можливість переймати кращий досвід, а також ділитися власними знаннями та навичками, враховуючи досвід роботи під час протидії пандемії COVID-19 та викликам, спричиненим повномасштабною війною. Така взаємодія дає змогу підвищити якість меддопомоги та впроваджувати передові світові практики в українську систему охорони здоров’я», – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Нагадаємо, що проєкт міжнародного медичного партнерства реалізується під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів. Торік на запрошення першої леді Олени Зеленської міністри охорони здоров’я різних країн та лідери думок з усього світу зібрались обговорити питання ментального відновлення. 

Головною подією заходу став сателітний саміт, під час якого й була започаткована Програма міжнародного медичного партнерства. Між українськими лікарнями та провідними світовими клініками були підписані меморандуми про співпрацю. Спершу 25 українських лікарень отримали «побратимів» в різних країнах світу для обміну досвідом та світовими практиками. На сьогодні підписано вже 34 меморандумів про співпрацю. 

Зокрема, нещодавно українські медики з Київської обласної дитячої лікарні відвідали Данську національну лікарню імені Мері Елізабет, з якою у вересні 2023 року було підписано меморандум про співпрацю.

Лікарі ознайомилися з роботою відділень пластичної та дитячої хірургії, онкогематології, та декількох інших, відвідали кафедри педіатрії та медицини підлітків, а також побували в тестовому будиночку. 

Також медики обговорили з іноземними колегами ігровий підхід для дітей та підлітків у питаннях здоров’я, роль та автономію медичної сестри в ухваленні рішень, провели навчання з питань реабілітації тощо. Отриманий досвід стане основою для подальшого професійного вдосконалення медичної галузі. 

Нагадаємо, нещодавно 25 лікарів фізичної та реабілітаційної медицини з різних регіонів України пройшли  навчання за участю провідних французьких фахівців з протезування та реабілітації.