Проєкт постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення гарантій оплати праці медичних та фармацевтичних працівників"
Проєкт Постанови Кабінету Міністрів України
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2021 р. №
Київ
Про встановлення гарантій оплати праці медичних та фармацевтичних працівників
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Розмір оплати праці медичних і фармацевтичних працівників (далі – працівників) встановлюється у розмірі не нижчому ніж визначено цією постановою.
2. Заробітна плата працівників закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності, які уклали договір про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України за повністю виконану місячну (годинну) норму праці, встановлюється на рівні не нижчому ніж:
1) у місячному розмірі:
20000 гривень для лікарів та професіоналів з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;
13500 гривень для посад фахівців з базовою вищою медичною освітою та неповною вищою медичною освітою;
1) у погодинному розмірі:
120,37 гривень для лікарів та професіоналів з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;
81,25 гривень для посад фахівців з базовою вищою медичною освітою та неповною вищою медичною освітою.
При обчисленні розміру рівня заробітної плати визначеного цим пунктом не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, премії до святкових і ювілейних дат.
Розмір заробітної плати працівників закладів охорони здоров’я, які фінансуються з державного або місцевого бюджету та не уклали договір про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України, встановлюється на рівні посадових окладів (тарифних ставок) на основі Єдиної тарифної сітки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (Офіційний вісник України, 2002 р., № 36, ст. 1699).
3. Розмір заробітної плати працівників за повністю відпрацьований робочий час не може бути нижчим ніж визначено цією постановою.
4. Якщо нарахований розмір заробітної плати працівника, який повністю відпрацював робочий час, є нижчим за встановлений пунктом 2 цієї постанови, роботодавець проводить доплату до встановленого рівня, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.
5. У разі встановлення працівнику неповного робочого дня або неповного робочого тижня, а також при невиконанні працівником у повному обсязі встановленої норми тривалості робочого часу, вимога щодо розміру оплати праці передбачена пунктом 1 цієї постанови застосовується пропорційно до відпрацьованого часу.
6. Керівникам закладів охорони здоров’я зобов’язані забезпечити диференціацію заробітної плати працівників у межах фонду оплати праці, шляхом преміювання, встановлення доплат, надбавок з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи, особистого внеску в загальні результати роботи закладу охорони здоров'я.
7. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування, та застосовується з 1 січня 2022 року, але не раніше набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги».
Прем’єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |