Проєкт постанови Кабінету Міністрів України "Про реалізацію пілотного проекту «Проведення замісної підтримувальної терапії мобільними амбулаторіями»"
Проєкт Постанови Кабінету Міністрів України
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2021 р. №
Київ
Про реалізацію пілотного проекту «Проведення замісної підтримувальної терапії мобільними амбулаторіями»
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства охорони здоров’я щодо реалізації з 1 вересня 2021 р. по 31 грудня 2022 р. пілотного проекту «Проведення замісної підтримувальної терапії мобільними амбулаторіями».
2. Затвердити Порядок та умови реалізації пілотного проекту «Проведення замісної підтримувальної терапії мобільними амбулаторіями» (далі – Порядок), що додається.
3.Установити, що:
пілотний проект проводиться на території Дніпропетровської області закладами охорони здоров’я, визначеними у Порядку, затвердженому пунктом 2 цієї постанови;
координатором пілотного проекту є Міністерство охорони здоров’я;
додаткові витрати учасників пов’язані з реалізацією договорів покриваються за рахунок міжнародної технічної допомоги.
4. Дніпропетровській обласній державній адміністрації подавати щоквартально до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, Міністерству охорони здоров’я інформацію про стан реалізації пілотного проекту.
5. Міністерству охорони здоров’я подати до 1 лютого 2023 р. звіт Кабінету Міністрів України про результати реалізації пілотного проекту.
6. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 вересня 2021 року.
Прем’єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2021 р. №
ПОРЯДОК ТА УМОВИ реалізації пілотного проекту «Проведення замісної підтримувальної терапії мобільними амбулаторіями»
1. Ці Порядок та умови визначають механізм реалізації пілотного проекту «Проведення замісної підтримувальної терапії мобільними амбулаторіями», що передбачає надання послуг замісної підтримувальної терапії (далі – ЗПТ) в мобільних умовах з використанням спеціально обладнаного автомобільного транспорту (далі – мобільна амбулаторія) з метою наближення цих послуг до осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів (далі – пацієнти).
2. Учасниками пілотного проекту є комунальне підприємство «Обласний медичний психіатричний центр з лікування залежностей зі стаціонаром» Дніпропетровської обласної ради» та комунальне підприємство «Криворізька багатопрофільна лікарня з надання психіатричної допомоги» Дніпропетровської обласної ради» (далі – Пілотні заклади).
3. Завданням мобільних амбулаторій є забезпечення безперервності проведення ЗПТ пацієнтам з використанням наркотичних засобів (далі – препарат).
4. Мобільні амбулаторії проводять ЗПТ із дотриманням вимог Порядку проведення замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів, затвердженого МОЗ та законодавства про обіг наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.
5. Мобільні амбулаторії створюються на базі майна Пілотних закладів, яке використовується ними на законних підставах.
6. Мобільні амбулаторії облаштовуються:
GPS-системами з можливістю дистанційного відслідковування місцезнаходження;
сейфом для зберігання препаратів;
камерами спостереження – спереду, ззаду та всередині салону;
місцем видачі препаратів, облаштованому вікном;
місцем для зберігання первинної облікової документації та проведення консультацій, профілактичних медичних оглядів, забору зразків біоматеріалу для проведення діагностики та лікування супутніх захворювань тощо, відокремленому від місця видачі препаратів перегородкою.
7. Пілотні заклади визначають відповідними наказами:
перелік осіб, допущених до роботи в мобільних амбулаторіях;
графіки та маршрути роботи мобільних амбулаторіях;
перелік осіб, яким відкрито доступ до даних місцезнаходження мобільних амбулаторій.
8. Виїзд на маршрут здійснюється за умови наявності не менше двох осіб – водія та медичної сестри, яка видає препарати. Лікуючий лікар залучається до роботи на маршруті не рідше, ніж один раз на тиждень.
9. У разі неможливості виїзду мобільної амбулаторії на маршрут згідно з графіком у зв’язку з виникненням обставин непереборної сили, лікування здійснюється на базі найближчого закладу охорони здоров’я, що проводить ЗПТ. Всі пацієнти повинні бути завчасно поінформовані про виникнення таких обставин та неможливість отримання ЗПТ на базі мобільних амбулаторій.
10. Препарати передаються до мобільної амбулаторії безпосередньо перед виїздом на маршрут у кількості, що не перевищує потребу пацієнтів, яким проводиться ЗПТ відповідно до графіку. Невикористані залишки повертаються медичними працівниками до Пілотного закладу для зберігання відразу після повернення з маршруту.
11. Видача препаратів здійснюється виключно через спеціально облаштоване вікно. Під час видачі медичні працівники повинні знаходитися всередині. Доступ до місця видачі сторонніх осіб заборонено.