Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я»

Повідомлення про оприлюднення

 

Проект наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження Порядку ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я»

 

Пояснювальна записка

 

Прогноз впливу

 

Аналіз регуляторного впливу

 


ПОВІДОМЛЕННЯ
про оприлюднення
проєкту наказу Міністерства охорони здоров’я України
«Про затвердження Порядку ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я»

 

Міністерством охорони здоров'я України на громадське обговорення пропонується проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я» (далі – проєкт наказу).

 

Проєкт наказу розроблено Міністерством охорони здоров’я України з метою зменшення часових витрат на отримання та складання медичних висновків завдяки формування та збереження висновку про стан здоров’я пацієнта в уніфікованому вигляді в електронній системі охорони здоров’я.

 

Проєкт наказу, прогноз впливу реалізації акта на ключові інтереси заінтересованих сторін, аналіз регуляторного впливу та пояснювальна записка оприлюднені шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я України у мережі Інтернет (www.moz.gov.ua).

 

Пропозиції та зауваження щодо проєкту наказу надсилати протягом 15 днів з дати публікації на адресу МОЗ України у письмовому або електронному вигляді за адресою: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, Директорат медичних послуг, телефон: (044) 254-04-11, (e-mail: [email protected]).

 


 

ПРОЕКТ

 

Про затвердження Порядку ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я

 

Відповідно до підпункту 8 пункту 20 та пункту 21 Порядку функціонування електронної системи охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 411, абзацу тринадцятого підпункту 8 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Порядок ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, що додається.

 

2. Установити, що формування та реєстрація медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я є обов’язковою за умови наявності відповідної технічної можливості в системі, що виникає з дати оприлюднення в установленому порядку на веб-сайті системи інформації про підключені до центральної бази даних електронні медичні інформаційні системи та відповідне розширення їх функціональних можливостей в системі, які передбачені технічними вимогами, затвердженими Національною службою здоров’я України.

 

3. Директорату медичних послуг забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

 

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Міністр З. СКАЛЕЦЬКА

 


 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту наказу Міністерства охорони здоров’я України
«Про затвердження Порядку ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я»

 

1. Резюме

Проект наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я» (далі – проект наказу) розроблено Міністерством охорони здоров’я України з метою зменшення часових витрат на отримання та складання медичних висновків завдяки формування та збереження висновку про стан здоров’я пацієнта в уніфікованому вигляді в електронній системі охорони здоров’я (далі – система).

 

2. Проблема, яка потребує розв’язання

Відповідно до Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України № 386-р від 5 травня 2013 р., необхідним є широке впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в різні сфери суспільного життя, зокрема у сферу охорони здоров’я. Одним із основних напрямів діяльності в галузі розвитку електронної медицини є впровадження автоматизованих інформаційних галузевих систем, які забезпечать перехід до ведення медичної документації в електронному вигляді.

 

Відповідно до Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1013- р 30 листопада 2016 р., створення єдиного загальнонаціонального медичного простору передбачає запровадження інструментів електронної охорони здоров’я, таких як електронні реєстри, протоколи обміну даними, системи кодування діагнозів та процедур та інше. Міністерство охорони здоров’я України зобов’язане забезпечити створення загальних стандартів обміну інформацією між усіма сторонами – учасниками процесу надання та фінансування медичної допомоги.

 

Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» заклав основи медичної реформи в Україні та передбачив створення електронної системи охорони здоров’я.

 

Кабінет Міністрів України постановою від 25 квітня 2018 року № 411 затвердив Порядок функціонування електронної системи охорони здоров’я (далі – Порядок), який визначає механізм функціонування електронної системи охорони здоров’я та її компонентів, реєстрації користувачів, внесення та обміну інформацією і документами в електронній системі охорони здоров’я. Постановою на МОЗ покладено обов’язок розробити повну архітектуру та нормативно-правові акти, необхідні для функціонування системи в рамках реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення на рівні вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) та інших видів медичної допомоги відповідно до етапів реалізації державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.

 

У пункті 20 Порядку визначений перелік реєстрів, які ведуться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я, та передбачена можливість створення інших реєстрів, необхідних для виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Відповідно до пункту 21 Порядку функціонування електронної системи охорони здоров’я особливості ведення окремих реєстрів, у тому числі відомості, що вносяться до таких реєстрів, та права доступу користувачів до інформації у таких реєстрах, затверджуються МОЗ.

 

Наразі процедура отримання відповідної медичної довідки, підтвердження факту, що стосується здоров’я пацієнта, є ускладненою та може займати багато часу. Із запровадженням Реєстру медичних висновків (далі – Реєстр) дана процедура стане більш простою та оперативною, ступінь достовірності даних про стан здоров’я пацієнта підвищиться.

 

Запровадження веденнямедичних висновків сприятиме зменшенню паперової роботи медичних працівників, систематизації та зручності доступу пацієнтів до даних про себе та підвищеннюякості управлінських рішень в сфері державного управління системою охорони здоров’я.

 

Для врегулювання особливостей ведення Реєстру та визначення переліку відомостей, що вносяться доцього Реєстру, було розроблено цей проект наказу.

 

3.Суть проекту акта

Проектом наказу пропонується затвердити порядок ведення Реєстру медичних висновків в системі. Цей порядок визначатиме мінімальний обов’язковий перелік відомостей, що вносяться до зазначеного вище Реєстру, та особливості його ведення.

 

Проект наказу буде обов’язковим для закладів охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та які формують медичні висновки та зобов’язані реєструвати їх в системі відповідно до законодавства.

 

Медичний висновок є електронним документом, що формується на підставі медичних записів в системі та містить висновок лікаря (комісії лікарів) про тимчасову втрату працездатності, придатність до певних видів діяльності, про стан здоров’я пацієнта або з інших питань, визначених законодавством.

 

Розпорядником Реєстру та володільцем його відомостей буде МОЗ.

 

Реєстр буде вестися в центральній базі даних системи та формуватися із записів про медичні висновки, що зареєстровані в системі відповідно до законодавства.

 

Проектом наказу визначаються мінімальний обов’язковий перелік відомостей, які буде містити запис про медичний висновок в Реєстрі, та особи, які будуть мати право перегляду медичного висновку в системі.

 

Проектом наказу передбачається право пацієнта (його законного представника) на його вимогу отримати витяг з Реєстру в паперовій або електронній формі про зареєстрований медичний висновок.

 

4. Вплив на бюджет

Реалізація проекту наказу не матиме впливу на надходження та витрати місцевого та/або державного бюджету.

 

5. Позиція заінтересованих осіб

Проект наказу стосується прав суб’єктів господарювання, що провадять господарську діяльність з медичної практики, та пацієнтів.

 

6. Прогноз впливу

Проект наказу є регуляторним актом. Аналіз регуляторного впливу додається.

 

За предметом правового регулювання проект наказу не матиме прямого впливу на розвиток регіонів, ринок праці, інші сфери суспільних відносин.

 

Проект наказу не справлятиме негативного впливу на суспільні відносини.

 

Прийняття наказу та його реалізація слугуватиме однією з передумов для зміцнення та збереження громадського здоров’я. Систематизація та зручність доступу до висновків про стан здоров’я пацієнта сприятиме підвищенню якості медичного обслуговування населення.

 

Проект наказу матиме позитивний влив на екологію та навколишнє природне середовище. Впровадження електронного реєстру медичних висновків частково позбавить від необхідності використання паперових носіїв інформації та фарби, що зменшить використання природних ресурсів.

 

7. Позиція заінтересованих органів

Проект наказу потребує погодження з Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державною регуляторною службою України, Державним агентством з питань електронного урядування України, Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Національною службою здоров’я України та державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

 

8. Ризики та обмеження

Проект наказу не містить положень, які мають ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

 

У проекті наказу відсутні положення, які порушують принцип забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

 

Проект наказу не має правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією. Громадська антикорупційна експертиза не проводилась.

 

9. Підстава розроблення проекту акта

Проект наказу розроблено на виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», підпункту 8 пункту 20 та пункту 21 Порядку.

 

Перший заступник Міністра А. СЕМИВОЛОС

 


 

ПРОГНОЗ ВПЛИВУ
реалізації акта на ключові інтереси заінтересованих сторін

 

1. Суть проекту наказу. Прийняття проекту наказу дозволить запровадити ведення Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та спрощення процесу складення і отримання медичних висновків.

 

2. Вплив на ключові інтереси усіх заінтересованих сторін

 

Заінтересована сторона

Ключовий інтерес

Очікуваний вплив на ключовий інтерес із зазначенням передбачуваної динаміки змін основних показників

Пояснення (чому саме реалізація акта призведе до очікуваного впливу)

Короткостроковий вплив

Середньостроковий вплив

Суб’єкти господарювання, що провадять господарську діяльність з медичної практики

Зменшення витрат на ведення, обмін та зберігання медичної документації

-

+

В короткостроковій перспективі очікується негативний вплив через необхідність навчання працівників правильно формувати та реєструвати медичні висновки в системі. В середньостроковій перспективі очікується позитивний вплив через зменшення паперового документообігу та економії часу медичних працівників, а також підвищення якості медичного обслуговування у зв’язку із систематизацією даних про пацієнта та можливості доступу до повної історії хвороби, що складена різними лікарями.

Пацієнти

Зменшення часових витрат на отримання медичних висновків

+

+

В короткостроковій та середньостроковій перспективах очікується позитивний вплив черезможливість швидкого отримання документа щодо стану здоров’я пацієнта для подальшого надання за місцем вимоги, зникає необхідність носити з собою медичні картки щоб підтвердити наявності підстав для видачі медичного висновку.

 

Документи

pro_20191125_2_arv.pdf

pro_20191125_2.pdf