Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Закликаємо європейських фармвиробників переглянути асортименти препаратів, що постачаються до росії – Олександр Комаріда

Війна з росією не має перейти у тривалу фазу, потрібні дедалі більші скорочення коштів, які отримує країна-агресор від іноземних компаній. А отже, ми закликаємо європейських фармацевтичних виробників переглянути асортименти препаратів, які вони постачають у росію, та відмовитися щонайменше від постачання тих, які на їхньому ринку наявні. Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда за результатами зустрічі з організацією Medicines for Europe.

«Ми провели дослідження, яке стверджує, що переважна більшість ліків, що постачаються в росію, є генериками. Відмовившись від постачання таких препаратів, європейські фармвиробники дадуть змогу росіянам лікуватися власними “якісними” ліками, – зазначив Олександр Комаріда. – Також, зменшивши асортимент, фармвиробники сприятимуть скороченню податків, що надходять до бюджету держави-агресора, яка вже 105 днів атакує Україну. Ми дуже вдячні за допомогу, яку надають нам європейські фармвиробники, та маємо діяти рішуче».

Також під час зустрічі учасники обговорили зміни до закону «Про лікарські засоби» та критерії, відповідно до яких ухвалюватиметься рішення про призупинення чи скасування реєстраційного посвідчення компаній, якщо вони прямо чи опосередковано є пов’язаними зі суб’єктами господарювання, розташованими на території росії чи Білорусі чи пов’язаними з ними.

Олександр Комаріда запевнив, що такі критерії, відповідно до яких будуть ухвалюватися рішення про відкликання ліцензій, будуть максимально прозорими та рівними. Тому, щоб забезпечити об’єктивність, МОЗ готове обговорити їх з усіма зацікавленими сторонами, зокрема і з колегами з Medicines for Europe.

Довідка: Medicines for Europe – це організація, яка представляє фармацевтичні компанії, що постачають найбільшу частку ліків у Європі. Є офіційною торговою асоціацією для європейських компаній, що виробляє генеричні та біоподібні препарати.