Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Забезпечення робочим місцем внутрішньо переміщених медиків сьогодні один із пріоритетів МОЗ – Віктор Ляшко

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко разом з головою Національної служби здоров’я України Наталею Гусак провів зустріч із керівниками медичних закладів та структурних підрозділів з питань охорони здоров’я Донецької області.

Під час наради обговорили нагальні питання щодо працевлаштування внутрішньо переміщених медиків з Донецького регіону та виплати закладам від Національної служби здоров’я України.

Очільник МОЗ нагадав, що  тимчасове працевлаштування  ВПО врегульовано наказом Міністерства охорони здоров’я «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України», а також постановою КМУ «Про облік внутрішньо переміщених осіб».

«На тимчасово окупованих територіях України ворог цілеспрямовано знищує медичну систему. Там вже зруйновано вщент і не підлягають відновленню майже 90 закладів охорони здоров'я, понад 80 з яких знаходиться саме на Донеччині. Тому для нас особливо важливо, щоб медичні працівники, які змогли виїхати із окупації мали можливість продовжувати працювати у більш безпечних умовах та зберігали свої трудові колективи», – зазначив Віктор Ляшко.

Також міністр зауважив, що для медичних закладів, які працюють на лінії фронту, у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях України, і надалі діятиме спрощена система фінансування. Тобто щомісяця такі лікарні отримуватимуть 1/12 від річного фінансування для забезпечення безперебійної роботи лікарень.

«Там наші лікарі, які лікують наших українських пацієнтів. І це наша принципова позиція – завжди підтримувати своїх, де б вони не були», – сказав глава відомства.

Також він додав, що медикам, які працюють на тимчасово окупованих територіях, нараховується українська заробітна плата у розмірі не менше ніж 20 000 гривень для лікаря та 13 500 – для медичної сестри.

Нагадаємо, що найбільше працевлаштованих працівників охорони здоров’я, які вимушено переїхали до інших регіонів, зареєстровано у Дніпропетровській області – 492, Харківській області – 364 та Полтавській області – 325 осіб. 

Найбільше працевлаштованих лікарів та інших професіоналів у сфері охорони здоров’я зареєстровано у Львівській області – 286, Дніпропетровській області – 164 та Полтавській області – 128 осіб.