Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

За 8 місяців 2021 року в Охматдиті провели більше трансплантацій кісткового мозку, ніж за весь попередній рік

У найбільшій дитячій лікарні – НДСЛ Охматдит – протягом січня-серпня 2021 року проведена 31 операція з трансплантації кісткового мозку. За весь минулий – 2020 рік – вдалося провести 26 таких операцій.

Наразі у відділенні трансплантації кісткового мозку Охматдиту для дітей проводять всі типи алогенної* трансплантації. 

Крім того, у квітні 2020 року, вперше в історії української медицини, в Охматдиті здійснили першу неродинну трансплантацію. Донора вдалося знайти у Німеччині, завдяки роботі Українського реєстру донорів кісткового мозку. 

Проведення таких операції подарувало надію на життя українським дітям, для яких донедавна єдиним шансом вижити було лікування за кордоном. Адже, згідно з демографічними та епідеміологічними даними, близько 100-150 дітей в Україні щороку потребують алогенної трансплантації кісткового мозку (через гематологічні, онкологічні, метаболічні та імунологічні захворювання). З них — 60-70% не мають сумісного родинного донора. Тепер таким дітям можна допомогти в Україні. 

Наразі проведення такої операції обходиться державі у $65-90 тис. Це вдвічі дешевше, ніж якби довелось відправляти пацієнта на лікування в Туреччину, і в три-чотири рази менше проведення такої трансплантації в Ізраїлі або Німеччині.

На сьогодні відділення  трансплантації кісткового мозку Охматдиту може забезпечити до 50-60% всіх національних потреб. Для забезпечення повною мірою потреб пацієнтів відповідними операціями необхідна подальша розбудова мережі трансплантаційних центрів у регіонах, наприклад, вже існуючих у Львові та Черкасах.

*Алогенна трансплантація кісткового мозку — один із видів пересадки кісткового мозку (від донора), суть алогенної трансплантації полягає у використанні клітин донорського кісткового мозку для заміни кісткового мозку пацієнта.

**За даними ВООЗ, онкологічні захворювання є основною причиною смертності у дітей, а злоякісні захворювання крові — найрозповсюдженішим різновидом дитячого раку.