Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

За 100 днів війни медзакладам перераховано понад 40 мільярдів гривень

З початку повномасштабного російського вторгнення медичні заклади щомісяця отримають необхідне фінансування для виплат заробітної плати. За 100 днів війни Національна служба здоров‘я вже перерахувала медичним закладам 42,2 мільярда гривень за Програмою медичних гарантій. 

За словами заступника міністра охорони здоров'я Олексія Яременка, кошти систематично перераховуються й медичним закладам, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях і з якими встановлено належний зв'язок. Адже українські медики, які надають допомогу українським громадянам, навіть на тимчасово окупованій території, мають бути забезпечені українськими заробітними платами. 

Загалом з моменту повномасштабного вторгнення рф медичні заклади на тимчасово окупованій території Херсонщини отримали понад 1 млрд грн, на Донеччині — понад 1,5 млрд грн та на Луганщині — понад 600 млн грн.

«З першого дня війни ми докладаємо значних зусиль для забезпечення фінансування медичних закладів у повному обсязі, аби кожен медик, який сьогодні працює в надважких умовах, отримав гідну заробітну плату, в тому числі й на тимчасово непідконтрольних Україні територіях. Тому ще у лютому МОЗ прийняло рішення щодо зміни системи фінансування  медичних закладів, відповідно до якого заклад охорони здоров'я щомісяця отримує від Нацслужби здоров'я 1/12 від річного обсягу фінансування», — розповів Олексій Яременко.

Наразі держава надає фінансову підтримку кожному медичному закладу. Адже під час війни не може бути жодного компромісу у забезпеченні медиків гідною зарплатою. 

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що українські лікарні забезпечені коштами для виплат заробітної плати медикам.