Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Все більше українських лікарень демонструють готовність до об'єднання та оптимізації – Олексій Яременко

В Україні зростає кількість лікарень, які готові оптимізуватися та розпочати процес об’єднання з іншими медичними закладами. Об'єднаний медичний заклад стає більш фінансово спроможним та може суттєво покращити якість послуг для пацієнта. Про це заступник міністра охорони здоровʼя Олексій Яременко повідомив  під час візиту до лікарень Прилук, що на Чернігівщині. 

«Прилуки досить типовий приклад, як сьогодні виглядає подекуди неоптимізована мережа закладів охорони здоров'я.  На території однієї громади – три лікарні, які розвивались автономно, без бачення своєї ролі в системі. Як результат, маємо непродуктивну конкуренцію, від якої точно не виграють ні медзаклади, ні, найголовніше, пацієнти. Важливо, що громада це розуміє і, навіть не чекаючи на певні законодавчі рішення, вже робить крок до об'єднання медичних закладів», – зазначає Олексій Яременко. 

За словами заступника міністра охорони здоров'я, об'єднаний медичний заклад стане більш потужним та зможе зайняти своє місце в госпітальній мережі.

У Прилуках кластерною попередньо визначено міську лікарню. Вона має увійти до госпітальної мережі та стати потужним медичним центром у регіоні, який надаватиме максимальну кількість якісних послуг пацієнтам. 

Оптимізація та об'єднання медичних закладів є одним із кроків інфраструктурної частини реформи охорони здоров'я, яка стартувала напередодні.  

Нагадаємо, на початку липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2347 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги», який запустив інфраструктурну частину реформи охорони здоров'я.