Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Внутрішньо переміщеним українцям мають надавати меддопомогу без направлень та декларацій

Внутрішньо переміщені особи можуть бути прийняті у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування, а відсутність декларації не є перепоною для отримання первинної медичної допомоги. На цьому наголосив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда під час візиту у заклади охорони здоров’я Волині та Рівненщини. 

«Я переконався, що медики Волинської та Рівненської областей особливо дбають про українців, які були змушені покинути рідні домівки. Їм надають усю необхідну допомогу навіть без направлень та декларацій. Але зауважу: якщо лікар відмовляється надавати допомогу внутрішньо переміщеній особі, можна звернутися на гарячу лінію МОЗ 0800 60 20 19 або до НСЗУ за номером 16-77», – відзначив Олександр Комаріда. 

Також перший заступник міністра відвідав один з провідних українських центрів лікування і реабілітації.

В цьому закладі проводять тривалу реабілітацію та лікування важких черепно-мозкових або спінальних травм, що призвели до втрати можливості самостійного пересування або самообслуговування.

Тут працюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди, до складу яких входять невропатологи, лікарі фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, уролог,  медичний психолог, практичні психологи, ерготерапевти.

Пацієнти, які потрапляють до закладу, отримують високоякісну медичну допомогу та реабілітацію. Багатьом з них вдалося піднятися з крісел візочків та вдруге в житті навчитися ходити самостійно.