Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Віктор Ляшко: Розбудова системи фізичної та психологічної реабілітації – пріоритетний напрям політики героїв

На цьому наголосив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко під час обласного засідання Конгресу місцевих та регіональних влад на Дніпропетровщині.

«За останні роки Дніпропетровщина стала справжнім медичним хабом, де надається медична допомога як військовослужбовцям, так і цивільним українцям. Медична система успішно справляється з викликами та навантаженням, що зросло в рази. Міністерство зі свого боку завжди відкрите до діалогу щодо потреб медичних закладів, аби доступ до якісної та безоплатної медицини був повноцінно забезпечений. Дякую медикам за те, що 24/7 продовжують рятувати життя людей за будь-яких умов. Дуже важливою є і злагоджена взаємодія з місцевою владою. Засідання Конгресу – важливий майданчик для такої співпраці», – сказав міністр Віктор Ляшко.

Він також додав, що особливим пріоритетом є політика героїв. Вона, зокрема, передбачає розбудову системи фізичної та психологічної реабілітації в сфері охорони здоровʼя на базі спроможної мережі медичних закладів. Це дозволить повністю вирішити питання доступності реабілітаційної допомоги. Безбарʼєрні реабілітаційні відділення в кластерних та надкластерних лікарнях мають запрацювати до кінця року. Це означає, що там мають бути зроблені сучасні ремонти, забезпечено все необхідне обладнання та укомплектовані фахові мультидисциплінарні команди.

Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив, що наразі в області будується 6 реабілітаційних центрів, на які виділено 520 млн грн з обласного бюджету. Один з них вже запрацював.

За час повномасштабної війни ворог пошкодив та зруйнував 141 обʼєкт у 58 медичних закладах Дніпропетровщини. Робота над їх відновленням та відбудовою триває. 

Крім цього, учасники наради обговорили готовність до опалювального сезону з урахуванням атак ворога на енергетичну інфраструктуру. Для забезпечення безперебійного надання медичної допомоги пацієнтам, МОЗ разом з міжнародними партнерами вже забезпечили медзаклади Дніпропетровської області 365 генераторами. Невдовзі очікуються додаткові поставки. Кожен медзаклад своєю чергою повинен забезпечити резерв пального для генератора щонайменше на 5 днів. Наявність принаймні одного генератора в лікарні – вимога НСЗУ під час контрактування, яка діє вже два роки. Така вимога довела свою необхідність минулого року та дозволила медичній системі вистояти в умовах енергетичного терору рф.

Нагадаємо, зараз медзаклади України для постійної роботи забезпечені 4 095 генераторами. Кожен керівник медзакладу на місці має створити всі умови, щоб генератори функціонували належним чином та забезпечували безперебійну роботу лікарень.