Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Віктор Ляшко: якісні послуги в сфері психічного здоров’я мають стати доступними для кожного

Сьогодні міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко на засіданні Міжвідомчої координаційної ради Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської, представив пріоритетний проєкт Міністерства, який має назву «Психічне здоровʼя на первинному рівні медичної допомоги».

«З огляду на наявні виклики ми поставили собі за мету створити таку практику, коли сімейний лікар зможе піклуватись не лише про фізичне здоров’я людини, а й проводити оцінку психічного стану та надавати необхідну психологічну підтримку, — зазначив Віктор Ляшко. — Вже зараз в програмі медичних гарантій ми запровадили новий пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”. Цей пакет можуть підписати заклади первинної медичної допомоги, в яких щонайменше 20% медичних працівників пройшли курси й отримали сертифікат із відповідного рівня підготовки».

Для навчання медичних працівників Міністерство охорони здоров’я разом з ВООЗ запустили програму підготовки лікарів первинної ланки медицини Mental Health Gap Action Programme (mhGAP), яку вже успішно пройшли 20% сімейних лікарів. Наразі в програмі зареєстровано 23 392 людини, сертифікати вже отримали 19 280. Планується, що до кінця 2024 року навчання пройдуть 60% спеціалістів у 1000 медичних закладах первинної ланки, що законтрактовані за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги» в рамках Програми медичних гарантій.

Як результат — українці вже під час звернення до свого сімейного лікаря можуть отримати ряд відповідей та консультацій про власне психічне здоров’я. Це сприятиме зменшенню стигматизації та побоювань, пов’язаних із зверненнями за такою допомогою.