Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Відновлення медичної системи після наслідків війни коштуватиме щонайменше 14,6 млрд євро

Аби відновити медичну систему від наслідків війни, Україні знадобиться від 14,6 до 20 мільярдів євро. При цьому масштабний процес відновлення має розпочатися вже зараз, щоб в найкоротші терміни відбудувати медичну інфраструктуру та відновити доступ населення до необхідних медичних послуг.  Такі цифри озвучив заступник міністра охорони здоровʼя Олексій Яременко під час виступу на Healthcare Facilities Symposium & Expo, що проходить цими днями у місті Лонг-Біч, США. 

Він зазначив, що понад 7 місяців війни не було жодного дня, щоб росія не завдавала ударів нашій медичній системі. З моменту повномасштабного вторгнення країна-терорист вбила 23 українських медики та ще 61 поранила. Також окупанти пошкодили або повністю зруйнували 1035 медичних закладів. 

«Це цифри втрат за 7 місяців війни, в які складно повірити. Але ще важче повірити, що все це відбувається у 2022 році в самому центрі Європи. Попри це, кожен день Україна демонструє світові приклад надзвичайної незламності. Навіть у війну ми працюємо над Планом відновлення медичної системи, залучаємо ресурси для відбудови та відновлюємо пошкоджені лікарень. Адже ні в кого немає сумніву в тому, що Україна переможе, і необхідно розпочати її відбудову якомога раніше. Попередньо, на відновлення медичної системи, яку своїми кулями та ракетами понівечила росія, нам потрібно від 14,6 млрд євро», – розповів заступник міністра охорони здоров'я.

Україна і надалі розраховує на підтримку міжнародних партнерів, які активно долучаються до відбудови медичної інфраструктури в регіонах, де вона зазнала найбільших втрат.

Олексій Яременко також нагадав, що наразі МОЗ втілює в життя наступний етап медичної реформи – формування спроможної мережі лікарень. Тому всі медичні заклади будуть відновлюватися з урахуванням госпітального планування.  

Нагадаємо, Україна відбудовуватиме лікарні за кращими світовими стандартами в проєктуванні та будівництві.