Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Вакцини проти грипу уже почали розвозити в аптеки

Протягом найближчих тижнів в аптеки доставлять усі 350 тис доз вакцин проти грипу. Тож українці зможуть придбати вакцину в аптеці за власний кошт і зробити щеплення у закладі охорони здоров’я. Вартість вакцин складе від 200 грн до 300 грн.

Вакцинація є найнадійнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень хвороби.

Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть:

  • вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
  • вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

Саме до цих небезпечних штамів імунітет сформувати допоможуть вакцини.  

Важливо зберігати холодовий ланцюг при транспортуванні вакцини, щоби вона не втратила своїх захисних властивостей. Тому старайтесь зробити щеплення максимально швидко після того, як купили вакцину. Найкращий варіант - попередньо проконсультуватись зі своїм лікарем - терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. Так ви зможете отримати відповіді на свої питання, рекомендації щодо транспортування вакцини і домовитись про час вакцинації.

Вакцина також може бути придбана за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику - медпрацівників, вчителів, дітей до 5 років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями. МОЗ України рекомендує місцевій владі та підприємствам забезпечити вакцинування громадян з групи ризику. Адже запобігання грипу у тому числі дозволить заощадити кошти: за різними оцінками, збиток для кожного хворого на ГРВІ (зокрема - грип) - від 420 до 2800 грн в залежності від тяжкості захворювання, а для держави - 4200-7800 грн. А вартість вакцини складає 200-300 грн.

Нагадаємо, щороку в Україні реєструється близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких складають захворювання на грип та ГРВІ. За даними минулого епідсезону в Україні було зафіксовано 7 летальних випадків від грипу. Жоден із пацієнтів не був щеплений проти грипу.