В Україні вперше імплантували протез в кістку пацієнта
У Першому медичному обʼєднанні Львова вперше в Україні здійснили остеоінтеграційне протезування – імплантацію протеза безпосередньо в кістку пацієнта.
Застосована технологія має певні переваги, зокрема, такі як чутливість та функціональність. Вона є особливо актуальною для людей, які втратили обидві кінцівки, адже використовувати класичні протези їм складно й часто боляче. Завдяки остеоінтеграційному протезуванню робити перші кроки на імплантованих протезах можна вже на другий день після операції та повноцінно ходити – вже за шість місяців.
«Пишаюся тим, що для наших пацієнтів стають доступними такі сучасні технології. Це те, що варто масштабувати, залучаючи експертів. Вдячний лікарям, які відгукуються і приїжджають. Пан Аль Мудеріс був першим, хто допоміг нашим лікарям почати опановувати новітню технологію. Сподіваюсь, найближчим часом до нього доєднаються фахівці з Німеччини та Швеції. Впевнений, що цю практику і далі будуть реалізовувати наші хлопці та дівчата, які мають досвід хірургічних втручань. Ми будемо її застосовувати по максимуму, де це можливо», – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Першим пацієнтом, кому імплантували протез в кістку, став 56-річний ветеран російсько-української війни, капітан ЗСУ Ігор Крупнов. Восени минулого року авто, в якому він разом зі своїми побратимами їхав на завдання, наскочило на міни. У результаті чоловік втратив обидві ноги. Операцію провели в одній із львівських лікарень. Після протезування Ігор почувається добре, вже зробив перші кроки. Лікарі задоволені результатом.
Цю та ще три остеоінтегрувальні операції українським лікарям допомагав робити один із провідних спеціалістів світу – австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль Мудеріс. На його рахунку вже близько 1 500 операцій.