Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata e-Stock
Контакти

В Україні посилюють епідеміологічний нагляд за гострими в’ялими паралічами

Про це йдеться в постанові головного державного санітарного лікаря № 20 «Про заходи щодо попередження захворювань на поліомієліт в Україні» від 19 листопада 2021 року.

Структурні підрозділи з охорони здоров’я Київської міської та обласних державних адміністрацій, заклади охорони здоров’я всіх форм власності мають проаналізувати виявлені за останні 6 місяців випадки гострого в’ялого паралічу (ГВП) у дітей віком до 15 років, госпіталізованих у відділення інфекційного та/або неврологічного профілю. Йдеться про ті області (та м. Київ), де показник таких випадків на 100 тисяч осіб менший за 0,01.

Кожна особа з випадком ГВП має бути лабораторно обстежена для підтвердження або спростування діагнозу «поліомієліт». При підтвердженні випадку ГВП необхідно відбирати проби біоматеріалу в осіб, які контактували з хворим у домашніх умовах, у лікарні та в організованих колективах.

З батьками, які відмовляються від щеплень проти поліомієліту для своїх дітей, має бути проведена інформаційна робота щодо високих ризиків інфікування та поширення поліомієліту серед невакцинованих.

Керівники центрів контролю та профілактики хвороб, Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ України, Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) серед іншого мають розширити точки відбору зразків із довкілля (стічні води відділень інфекційного, неврологічного профілю) на територіях усіх областей.

Крім того, має бути проведений детальний аналіз даних щодо профілактичних щеплень проти поліомієліту серед невакцинованих дітей від 6 місяців до 15 років.