Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

В Україні офіційно з’явилася нова професія - трансплант-координатор

18 лютого 2019
2444

За ініціативою МОЗ України, Міністерство економічного розвитку затвердило професію “трансплант-координатор” у державному Класифікаторі професій за кодом 2229.2.

Ознайомитися з новою редакцією Класифікатора професій можна за посиланням.

Трансплант-координатори забезпечуватимуть зв’язок між усіма учасниками процесу трансплантації, зокрема перевірятимуть та отримуватимуть згоди на донорство, вчасно та систематично оновлюватимуть інформацію у Єдиній державній системі трансплантації (ЄДІСТ), організовуватимуть оперативне та безпечне транспортування органів. Їхня робота матиме важливу психологічну складову, адже саме вони комунікуватимуть між донорами та їхніми родинами і реципієнтами, які очікують на трансплантацію.

Відповідно до закону про трансплантацію, трансплант-координатор повинен мати вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня у галузі охорони здоров’я, соціальної роботи чи соціальних та поведінкових наук.

“Трансплант-коордитанатори, як і єдина державна інформаційна система трансплантації, - це фундамент на якому розбудовується система трансплантації в Україні. Розробка ЄДІСТ виходить на фінішну пряму. Відтепер трансплант-координатори стали офіційною медичною професією в Україні. Міністерство охорони здоров’я рухається за планом. Це непростий і тривалий процес”, - зазначив профільний заступник міністра Роман Ілик.  

Ще на початку лютого МОЗ України на базі Запорізької медичної академії післядипломної освіти розпочало навчання медиків, які бажають стати трансплант-координаторами. В основі курсу – кращі настанови та практики з трансплантації ЄС, юридичні аспекти трансплантації в Україні, основні методи організації повного циклу трансплантації. Навчання є повністю безоплатним, понад 70% курсу - практика. Наступний курс стартує вже 5 березня. Деталі про курс та інформація щодо вступу за посиланням: https://goo.gl/NBnSFy  

Читайте також