Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

В Україні має бути побудована галузь реабілітації із застосуванням найкращих сучасних практик – Денис Шмигаль

7 липня 2023
129

Наразі уряд ставить перед собою ціль, аби всі, хто постраждав від російської агресії, могли повернутися до повноцінного життя. Про це Денис Шмигаль повідомив під час наради з очільниками МОЗ, Міноборони, Мінсоцполітики, Мінветеранів та військовими.

Зокрема учасники обговорили плани й напрацювання у сфері реабілітації й одностайно підтримали озвучену Президентом України у Новій українській доктрині тезу про те, що в Україні має бути побудована галузь реабілітації із застосуванням найкращих і сучасних практик.

«На виконання завдання Президента працюємо над створенням великих реабілітаційних центрів національного рівня, які поєднуватимуть фізичну та психологічну реабілітації. У планах побудувати щонайменше 4 таких центри», – зазначив Премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

Нині у лікарнях працюють мультидисциплінарні команди, куди входять лікарі, протезисти, соціальні співробітники та інші. Міноборони розробило стратегію реабілітації військовослужбовців.

Розвиваються також реабілітаційні кластери, напрями політравми тощо. Триває співпраця з партнерами та світовими виробниками, аби вони інвестували в цю галузь та створювали свої виробництва в Україні.

У планах – розширити державне замовлення на спеціальності, повʼязані з реабілітацією. 

Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, як отримати безоплатну реабілітаційну допомогу.