Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

В Охматдиті вперше зробили тотальне опромінення тіла та трансплантацію кісткового мозку дорослій пацієнтці

У січні 2022 року – до початку повномасштабної російської агресії проти України – національна дитяча спеціалізована лікарня “Охматдит”, за сприяння МОЗ, придбала спеціальне обладнання для лінійного прискорювача електронів Elekta Synergy S Agility, яке значно розширило можливості лікування в закладі. 

Для дитячої лікарні це означало крок уперед. Адже лінійний прискорювач дає можливість здійснювати весь доступний у світі комплекс процедур для пацієнтів з важкою онкологічною патологією та використовувати найсучасніші методики променевої терапії.

Повномасштабна війна не скасувала планів закладу з розширення методик променевої терапії в Україні. Навпаки, після отримання ліцензії на проведення трансплантації кісткового мозку дорослим пацієнтам, медзаклад отримав змогу надавати високоспеціалізовану допомогу не тільки онкохворим дітям, а й рятувати життя дорослих українців.

37-річна медсестра Любов з Ніжина лікувалась від лейкозу в Чернігові та Черкасах, під час війни жінка потрапила до столичного Охматдиту. Любові першій з дорослих в Охматдиті зробили тотальне опромінення тіла (TBI) та пересадку кісткового мозку (ТКМ) за принципом «all under the roof» (все під одним дахом). Раніше пацієнтам доводилося робити їх у різних установах, інколи – в різних країнах.

У червні Любов пройшла TBI, променева терапія підготувала пацієнтку для подальшої пересадки кісткового мозку. Донором стала 13-річна донька Любові. Жінка стала четвертим дорослим пацієнтом, якому у стінах Охматдиту пересадили кістковий мозок. Нині її вже виписали з лікарні, вона почувається добре й продовжуватиме лікування амбулаторно. 

Лікування в Охматдиті було безоплатним: TBI та пересадка кісткового мозку оплачується МОЗ України. 

Команда фахівців лікарні, спільно з МОЗ України, продовжує працювати над впровадженням найсучасніших технік та методик для того, щоб зберегти якомога більше життів українців, особливо під час війни.