Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Уряд оновив систему безперервного професійного розвитку для медиків

Міністерство охорони здоров’я забезпечило внесення змін до наявної моделі безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я. Були враховані пропозиції медичної спільноти, а також  розширено категорії працівників, що мають право на сучасний безперервний професійний розвиток (далі – БПР).

Відповідну постанову «Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників» прийняли на засіданні Уряду.

«Мета постанови - закріпити успішну світову практику розвитку медиків, що розпочалася в Україні з 2018 року, вдосконалити її для формування системної та комплексної моделі навчання. БПР передбачає постійний розвиток працівників сфери охорони здоров’я для надання якісної медичної допомоги. Ця система має бути зручною для користування та зрозумілою для лікарів», - заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Він додав, що вказана постанова - це результат комунікації із медичною спільнотою, а сам документ розроблений з урахуванням їхнього зворотного зв’язку.

Зокрема, постановою передбачено:

  • визначення та перелік заходів БПР; вимоги до заходів, за які нараховуються бали БПР; форми, у яких вони можуть проводитись (обов’язкова особиста участь, дистанційна участь, дистанційна участь в режимі реального часу тощо);
  • вимоги до провайдерів безперервного професійного розвитку;
  • внесення заходів та провайдерів до електронної системи БПР, створення державного підприємства МОЗ, що виконуватиме функції адміністратора електронної системи.

 «Ми чітко визначаємо поняття заходів безперервного професійного розвитку та вимоги до заходів, за які нараховуватимуться бали БПР. Всі заходи та провайдери за умов відповідності вимогам, будуть вноситись до електронної системи, а працівники зможуть перевірити чи дійсно той чи інший курс є корисним та передбачає нарахування балів БПР», - пояснює Директорка Директорату медичних кадрів, освіти та науки МОЗ Тетяна Орабіна.

Постанова Уряду набуде чинності з 1 січня 2022 року, а для фармацевтів та медичних сестер – з 2023 року.