Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Українські лікарні продовжують отримувати критично важливе обладнання

Медичні заклади в різних регіонах України продовжують отримувати критично важливе обладнання: рентгенапарати, ангіографи та кисневі станції. Паралельно триває робота з лікарнями на місцях, які мають в найкоротші терміни забезпечити необхідні умови для встановлення такого обладнання. Про це заступник міністра охорони здоровʼя Богдан Боруховський повідомив за підсумками моніторингового візиту до медичних закладів Київщини, Сумщини та Черкащини. 

З початку року МОЗ спільно зі Світовим банком закупили понад 6 000 одиниць сучасного обладнання, до якого додаються великі обсяги витратних матеріалів та комплектувальних частин. Більшість обладнання вже доставлено до лікарень в різних куточках України. 

«Наразі ми активно працюємо з лікарнями та громадами, виявляємо проблемні питання, аби важливе обладнання, яке сьогодні надходить в регіони, було встановлено в найкоротші терміни та використовувалося для порятунку українців. Зокрема, ми ретельно контролюємо монтаж кисневих станцій, закуплені наприкінці минулого року. Адже восени через потенційне збільшення хворих на COVID-19 може суттєво зрости кількість пацієнтів, які потребуватимуть кисневої терапії», – розповів заступник міністра охорони здоров'я. 

Наприкінці 2021 року коштами державного бюджету було закуплено 225 кисневих станцій, ще 119 станцій придбали громади за кошти субвенції з держбюджету. 109 із закуплених торік кисневих станцій вже встановлено в медичних закладах в різних регіонах України. 

МОЗ тримає на постійному контролі доставлення станцій, підключення їх та запуск. Також триває робота з лікарнями на місцях для забезпечення умов підключення такого обладнання до мереж киснепостачання, електричних мереж тощо.

Держава і місцева влада працюють разом для забезпечення надання якісної та сучасної медичної допомоги людям, адже саме це є головною метою існування і функціонування системи охорони здоров’я в країні.