Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Українські лікарні отримали портативні рентген-системи та сучасні рентгени для діагностики та лікування

До українських медзакладів поставлено 23 мобільні рентгенівські діагностичні системи «MAC D». Медобладнання поставлено у межах співпраці Міністерства охорони здоров’я та Глобального фонду.

Таке діагностичне обладнання – це універсальні рентген-апарати з плоскопанельним детектором, що дозволяє виконати всі види рентгенографічних досліджень просто біля ліжка пацієнта. 

Також MAC D оснащений цифровою системою отримання зображень у режимі рентгенографії. Обладнання є компактним та мобільним, що суттєво спрощує процес обстеження пацієнтів.

Крім того, високочастотний інверторний рентгенівський генератор забезпечує зниження променевого навантаження на пацієнта. Зазначимо, що з’єднати плоскопанельний детектор з апаратом можливо, використовуючи дротове або Wi-Fi-з’єднання. 

Серед переваг апарату – оснащення його вбудованим джерелом безперебійного живлення, яке захищає систему від перепадів напруги в мережі та забезпечує безперебійну роботу обладнання.

Також у межах співпраці МОЗ та Глобального фонду для боротьби з ВІЛ та туберкульозом було закуплено для регіональних медзакладів 5 портативних рентгенів «FDR Xair» (XD2000) для покращення діагностики туберкульозу. Так, рентгенографічні апарати отримали, зокрема: 

  • Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр;
  • Криворізький протитуберкульозний диспансер; 
  • Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр;
  • Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр;
  • Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр.

Цифрові портативні рентгенографічні апарати працюватимуть у сільській місцевості та у віддалених громадах, де є потреба у такому медичному обладнанні. 

Зазначимо, що портативне обладнання буде в першу чергу встановлено у тих регіонах, де мешканці мають обмежений доступ до медичної допомоги. Адже через складнощі внаслідок постійних бойових дій, обстрілів та пошкоджень інфраструктури у деяких областях надання медичної допомоги ускладнилось. 

МОЗ України продовжує забезпечувати медзаклади потрібним медобладнанням, аби попри війну пацієнти мали доступ до потрібних та доступних медичних послуг.