Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Україна отримала 21 позашляховик для медиків від україно–швейцарської асоціації «Free Ukraine» та партнерів

3 листопада 2022
1755

21 позашляховик Toyota Land Cruiser J78, обладнаний для роботи в складних умовах на територіях зі зруйнованою інфраструктурою, передали Україні представники благодійної асоціації «Free Ukraine». Участь у церемонії передавання автомобілів узяли Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Сьогодні ми посилюємо українських медиків. Передаємо командам медицини катастроф потужні авто, які рятуватимуть життя та здоров’я людей в екстремальних ситуаціях воєнного часу. Лікарі та увесь медперсонал працюють в умовах наближених до бойових. В режимі 24/7, під обстрілами, на замінованих територіях. Як і наші бійці на фронті, вони – герої цієї війни. Я щиро дякую кожному за відданість своїй справі та за любов до людей і до України», — зазначив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Автомобілі передадуть цивільним медичним командам медицини катастроф, які реагуватимуть на надзвичайні ситуації, у тому числі ракетні обстріли, в усіх куточках України, особливо у прифронтових та деокупованих територіях.

«Українська система медицини катастроф щодня героїчно справляється із великим навантаженням і щохвилини рятує життя. Шанси на порятунок постраждалих від війни військових та цивільних збільшуються, коли вони можуть отримати якісну і швидку медичну допомогу. Тож такі машини зможуть ефективно допомагати нашим героїчним медикам вигравати бій за своїх пацієнтів. Я вдячний усім, хто став пліч-о-пліч з Україною й підтримує нас у такий складний час. Разом ми здолаємо ворога і збережемо не одну сотню людських життів, а отже, — й українських родин», — наголосив Віктор Ляшко.

Українсько-швейцарська асоціація  «Free Ukraine» уже передала Україні 30 таких позашляховиків. Ще 70 будуть доставлені найближчими місяцями.

Автомобілі прості в технічному обслуговуванні, не мають складної електроніки, мають великий паливний бак, через що не потребують дозаправки в межах 1000 км; дизельні двигуни; високий кліренс (отже, і підвищену прохідність). Кількість моделей медичного транспорту, який може працювати в ускладнених умовах, у всьому світі є обмеженою. Toyota Land Cruiser J78 — найкращий зразок таких автівок.

Проєкт профінансований  «Free Ukraine» у співпраці із міжнародними партнерами: Всесвітньо організацією охорони здоров’я, Посольством України в Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, компанією AstraZeneca, Міністерством закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії, благодійними організаціями «British-Ukrainian Aid», «Aide Médicale et Caritative France-Ukraine», «Yellowblue Force Foundation», «Canada-Ukraine Foundation» за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

Проєкт також мав пріоритетні увагу й сприяння з боку Посольства України у Швейцарії в межах співпраці, що зростає, у гуманітарному напрямі між урядами України і Швейцарії.

Довідка:

Благодійна асоціація «Free Ukraine» заснована у 2014 році й базується в Женеві, Швейцарія.

Ця некомерційна організація об’єднує представників української діаспори, а також інших національностей у Швейцарії та за кордоном, які прагнуть підтримати Україну та докладають зусиль, щоби зробити її безпечною для життя і здоров’я людей.

Від початку війни Free Ukraine передала Україні понад 120 «швидких» та евакуаційних автомобілів. Волонтери Free Ukraine за підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій запустили новий мобільний застосунок із мінної безпеки MineFree, який попереджає українців про наближення до відомих вибухонебезпечних зон та надає доступ до актуальних інтерактивних мап.