Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

У МОЗ провели зустріч з місією Банку розвитку Ради Європи щодо співпраці в галузі відновлення медичної інфраструктури та реабілітації

Представники місії Банку розвитку Ради Європи обговорили з міністром охорони здоров’я України взаємодію та посилення співпраці у сфері охорони здоров'я спрямованої на відновлення постраждалої медичної інфраструктури, пошкодженої внаслідок повномасштабної війни та розвиток системи медичної допомоги. 

«Допомога, яку ми отримуємо від міжнародних партнерів, є надзвичайно важливою для підтримки стійкості медичної системи України. Навантаження зросло в рази, лікарі працюють в надскладних умовах, однак продовжують щодня рятувати життя людей. Дякую Банку розвитку Ради Європи за увагу до тих викликів війни, з якими стикнулась наша система охорони здоров’я. Наша мета полягає у тому, аби попри все забезпечити пацієнтів якісною, доступною та безоплатною медичною допомогою. І разом ми зможемо ще ефективніше рухатись в цьому напрямі. Кошти, після схвалення кредиту, будуть спрямовані на розвиток послуг у пріоритетних на сьогодні напрямах — психічне здоров’я та реабілітація», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Приєднання України до Банку розвитку Ради Європи відбулося лише в середині червня, але перший проєкт вже на шляху до затвердження. Зміцнення сектору охорони здоров’я має життєво важливе значення для добробуту українського населення, і ми впевнені, що у партнерстві зі Світовим банком ми зможемо максимізувати вплив на користь найбільш вразливих верств населення», — зазначила Жасміна Глісович, керівник відділу грантових операцій та нових інструментів Банку розвитку Ради Європи.

Ключові напрями співробітництва фокусуватимуться на забезпеченні першочергових потреб України у сфері охорони здоров’я. На них обговорюється залучення 100 мільйонів євро. Кошти будуть спрямовані на реалізацію поточних та запуск нових проєктів за чотирма напрямами.

Основний напрям проєктів стосується відновлення та модернізації лікарняної допомоги відповідно до напрямів реформ, які включають відновлення лікарень з урахуванням енергоефективності і забезпечення доступу до альтернативних джерел енергії; розроблення галузевого планування мережі лікарень, технічних специфікацій та проєктної документації. А також підтримка розбудови потенціалу в частині цифровізації та інновацій. Зокрема, впровадження цифрового інструменту для відстеження звернень пацієнтів від місцевого до національного рівня у єдиній системі, розробка основних модулів електронної системи охорони здоров’я e-Health. 

«Реалізація цих проєктів у сфері охорони здоров’я спільно з Банком розвитку Ради Європи стане важливим кроком на шляху до відновлення медичної інфраструктури та повноцінної інтеграції України в ЄС. З грудня Міністерство охорони здоров’я у співпраці зі Світовим банком працює над проєктом "Зміцнення системи охорони здоров’я та порятунок життів" (HEAL Ukraine), який спрямований на відновлення та реконструкцію медичної інфраструктури, цифровізацію, а також розвиток напрямів реабілітації та психічного здоров’я. Додаткове фінансування в рамках міжнародного співробітництва з Банком розвитку Ради Європи дозволить розширити поточні проєкти та розпочати нові», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Частина коштів буде спрямована на забезпечення нових та невідкладних потреб у сфері психічного здоров’я та реабілітації: закупівлю обладнання, відновлення та створення медичної інфраструктури для підвищення доступності цих послуг. 

Частину допомоги планується залучити на відновлення мережі закладів «первинки»: як на розширення мережі та модернізацію будівель, так і на забезпечення роботи мобільних груп для надання медпослуг у постраждалих та віддалених районах. 

«Команда Банку розвитку Ради Європи наполегливо працює з колегами з Міністерства охорони здоров’я та Світового банку, щоб якнайшвидше завершити процес оцінки та продовжити реалізацію проєкту», — зазначила Діана Бертьє, старший менеджер проєктів Банку розвитку Ради Європи в Україні 

15 червня 2023 року Україна завершила процес вступу та стала 43-ю країною-членом Банку розвитку Ради Європи. Співпраця Банку з Україною є однією зі стратегічних цілей співпраці на 2023-2027 роки.

Довідка: Банк розвитку Ради Європи був створений у 1956 році з метою вирішення європейськими країнами питань, пов’язаних із соціально-спрямованою реінтеграцією біженців, переміщених осіб та мігрантів.