Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Ще один новітній комп’ютерний томограф змонтували на Львівщині

У львівському Клінічному центрі дитячої медицини змонтувати сучасний комп’ютерний томограф General Electric Revolution Maxima 55 – 64 slice. Медичне обладнання  придбали у рамках спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні».

На сьогодні Клінічний центр дитячої медицини – це об’єднана лікарня, яка має два структурні підрозділи. В одному з них – львівській лікарні «Охматдит», яка надає спеціалізовану висококваліфіковану цілодобову допомогу дітям зі всієї України, – комп’ютерного томографа раніше не було. А за рік отримати тут необхідну медичну допомогу змогло близько 11 000 стаціонарних пацієнтів. Щотижня кількадесят із них потребували КТ. Тож цю діагностику їм проводили в інших медзакладах.

За словами медиків, техніка дозволить проводити дітям якісну і безпечну діагностику на місці. Адже сучасний низькодозовий компʼютерний томограф GE – це мінімальний рівень опромінення та додаткові засоби захисту в тій ділянці тіла дитини, яка не підлягає дослідженню. Тривалість процесу сканування – 10-15 хвилин.

Також зазначимо, що КТ-обстеження дає якісніші знімки, необхідні для точного діагнозу, що значно збільшує ефективність лікування. 

Медичне обладнання вже змонтоване, а медичний персонал найближчим часом пройде необхідне кваліфіковане навчання для роботи з компʼютерним томографом. Далі лікарі можуть працювати з КТ та надавати потрібні медпослуги пацієнтам після отримання дозволу на право його експлуатації в ДІЯР.

Нагадаємо, нещодавно сучасний КТ було встановлено на Хмельниччині, у Дунаєвецькій багатопрофільній лікарні.