Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Ще 50 потужних генераторів надійде до українських медзакладів для повноцінної роботи на випадок блекаутів

3 квітня 2024
96

До українських закладів охорони здоров’я надійде ще 50 генераторів потужністю 10,8-240 кВТ для повноцінної та безперебійної роботи на випадок можливих відключень електроенергії. Йдеться про лікарні, амбулаторії, центри первинної медико-санітарної допомоги, центр контролю та профілактики хвороб, центр служби крові, диспансер тощо. 

Обладнання закуплене у рамках спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». Генератори будуть розподілені до Рівненської, Хмельницької, Львівської, Харківської, Івано-Франківської, Черкаської, Чернівецької, Дніпропетровської областей та міста Києва. 

Постійні атаки та обстріли росією енергетичної інфраструктури України створюють додаткове навантаження та нові виклики для медичної системи. Забезпечення медзакладів генераторами сприятиме їх повноцінній роботі в умовах знеструмлення. 

Генератори спрацьовуватимуть автоматично у разі аварійного відключення електроенергії та постачатимуть напругу в мережу. Тож, медзаклади зможуть повноцінно та безперебійно працювати і продовжувати надавати медпослуги пацієнтам за будь-яких критичних умов.

Наразі процес постачання обладнання триває відповідно до актуальних потреб кожної області. 

Зазначимо, що для безперебійної роботи медзаклади України мають 11 139 генераторів, які спрацьовуватимуть автоматично у разі надзвичайної ситуації.