Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Ще 50 потужних генераторів надійде до українських медзакладів для повноцінної роботи на випадок блекаутів

До українських закладів охорони здоров’я надійде ще 50 генераторів потужністю 10,8-240 кВТ для повноцінної та безперебійної роботи на випадок можливих відключень електроенергії. Йдеться про лікарні, амбулаторії, центри первинної медико-санітарної допомоги, центр контролю та профілактики хвороб, центр служби крові, диспансер тощо. 

Обладнання закуплене у рамках спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». Генератори будуть розподілені до Рівненської, Хмельницької, Львівської, Харківської, Івано-Франківської, Черкаської, Чернівецької, Дніпропетровської областей та міста Києва. 

Постійні атаки та обстріли росією енергетичної інфраструктури України створюють додаткове навантаження та нові виклики для медичної системи. Забезпечення медзакладів генераторами сприятиме їх повноцінній роботі в умовах знеструмлення. 

Генератори спрацьовуватимуть автоматично у разі аварійного відключення електроенергії та постачатимуть напругу в мережу. Тож, медзаклади зможуть повноцінно та безперебійно працювати і продовжувати надавати медпослуги пацієнтам за будь-яких критичних умов.

Наразі процес постачання обладнання триває відповідно до актуальних потреб кожної області. 

Зазначимо, що для безперебійної роботи медзаклади України мають 11 139 генераторів, які спрацьовуватимуть автоматично у разі надзвичайної ситуації.