Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Розбудова телемедицини в Україні: як розвиватимуться інноваційні цифрові інструменти для пацієнтів та медиків

7 червня 2023
537

Міністерство охорони здоров’я за підтримки міжнародних партнерів в умовах повномасштабної агресії росії проти нашої країни продовжує реалізацію стратегічних проєктів з цифровізації сфери охорони здоров’я.

Так, у форматі міжвідомчої групи відбулася зустріч, на якій обговорили внесення змін до законодавства України в напрямі телемедицини; підготовку та затвердження Стратегії розбудови телемедицини в Україні (подана на розгляд в КМУ); розглянули моделі організаційно-технічних рішень телемедицини та заслухали звіт «Телемедицина в Україні: ситуаційний аналіз», підготовлений за результатами дослідження, проведеного в рамках проєкту USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоров’я» (LHSS) наприкінці 2022 року.

«МОЗ розглядає телемедицину як важливий та пріоритетний напрям цифрової трансформації та створення інноваційних цифрових інструментів для пацієнтів та медичних працівників, – зазначила заступниця міністра з питань цифровізації Марія Карчевич. – До розбудови телемедицини в Україні залучені широкі кола урядових, професійних, громадських, донорських та комерційних організацій, які формують спільне бачення щодо шляхів та розвитку телемедицини в Україні».

Учасники дискусії обговорювали поточний стан телемедицини, зокрема характеризували групи населення, які можуть отримати найбільшу користь від розширення послуг телемедицини, визначали пріоритетні послуги для такого розширення, зʼясовували стан і прогалини в інфраструктурі.

У презентованому звіті, виконаному Благодійним фондом «Пацієнти України» та Українським центром охорони здоров’я, було окреслено історію формування, нормативні, фінансові, організаційні, технологічні аспекти функціонування телемедицини, перешкоди і переваги щодо її застосування тощо. За результатами аналізу сформовано рекомендації, спрямовані на ефективний розвиток телемедицини як засобу відновлення та розширення доступу українців до системи охорони здоров’я в умовах війни та у повоєнний час.

Звіт оприлюднено англійською та українською мовами на сайті проєкту LHSS:

https://www.lhssproject.org/resource/landscape-assessment-telemedicine-ukraine

https://www.lhssproject.org/resource/telemedicina-v-ukraini-situaciyniy-analiz-rokvil-shtat-merilend