Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

росія не надає дозволу на роботу гуманітарних коридорів для передавання ліків — Олександр Комаріда

Від початку війни росія жодного разу не надала можливості Україні забезпечити тимчасово окуповану територію лікарськими засобами через гуманітарні коридори. Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

«росія не дає можливості забезпечити ліками тимчасово окуповану Херсонщину. Водночас трапляються настільки цинічні випадки, коли окупаційні війська відбирають вантажі у волонтерів і видають їх за забезпечення від росії. МОЗ зверталося до міжнародних партнерів – Червоного Хреста, Всесвітньої організації охорони здоров’я, організації «Лікарі без кордонів», проте не отримало жодних гарантій безпеки та підтверджень організації гуманітарних коридорів», — пояснює Олександр Комаріда.

Водночас для забезпечення прифронтових регіонів ліками працює програма «Доступні ліки» та точки видачі ліків, що надходять як гуманітарна допомога. 

За програмою «Доступні ліки»  пацієнти як і раніше можуть отримувати ліки безоплатно або з невеликою доплатою. До програми входять лікарські засоби проти серцево-судинних хвороб, діабету І типу (інсулінозалежний) та ІІ типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, нецукрового діабету, а також препарати для профілактики інфарктів та інсультів.

Щоб отримати ліки для амбулаторного лікування, які надходять як гуманітарна допомога, пацієнт може звернутися до сімейного лікаря або до лікарні за призначенням на лікарський засіб, а потім — отримати його абсолютно безплатно. Ліки як гуманітарна допомога надходять практично на всі заклади «первинки».