Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Процедури краси: чи має косметологічний салон отримувати ліцензію на медичну практику?

Ринок індустрії краси насичений безліччю пропозицій «підколоти губки і міжбрівку», та що потрібно знати, перш ніж довіряти своє здоров’я людям з оголошень у соцмережах? Передусім – що така діяльність належить до сфери охорони здоров’я і дозволяється лише за наявності ліцензії на провадження медичної практики.

До такої практики належать:

  • процедури косметичної корекції вад шкіри, 
  • визначення її естетичних недоліків, 
  • використання філерів і ботулотоксину, 
  • мікроголкова терапія, 
  • контурна пластика, 
  • апаратна епіляція, 
  • використання фізичних і хімічних агентів (хімічний пілінг, фотодинамічна терапія, ультрафіолетове випромінювання, лазери, імпульсний лазер на барвнику, кріотерапія), 
  • основні принципи косметичного догляду за шкірою, 
  • організація косметологічної допомоги тощо. 

Номенклатура лікарських спеціальностей не передбачає спеціальності «косметологія». Ці процедури може здійснювати лише лікар-хірург-дерматолог. Такий спеціаліст також лікує захворювання шкіри та інших органів, що супроводжуються косметичними дефектами, новоутвореннями шкіри. Це визначають кваліфікаційні вимоги лікаря-хірурга-дерматолога, закріплені в нормативній базі. Також проконсультувати клієнтів косметологічних закладів щодо раціонального застосування косметологічних процедур, раціонального та дієтичного харчування, а також надати неінвазивну косметологічну допомогу, в тому числі апаратну (крім як за медичними показаннями), може фармацевт-косметолог.  

Нормативно-правовий документ також визначає, що косметологічну допомогу може надавати медбрат або медсестра з косметичних процедур. Проте – виключно під керівництвом лікаря!

Наприклад:

  • впроваджувати раціональну технологію догляду за шкірою відповідно до індивідуальних особливостей людини. 
  • виконувати призначені лікарем косметичні та фізіотерапевтичні процедури.
  • проводити косметичний, пластичний та лікувальний масаж, косметичну гімнастику.
  • консультувати щодо раціонального застосування косметичних препаратів та косметичних процедур.

Отже, перш ніж обрати салон чи кабінет для косметологічних процедур, пам’ятайте, що для провадження такої діяльності у закладу має бути ліцензія МОЗ за спеціальністю «Хірургічна дерматологія», яка дозволяє медичну практику. 

Копія такої ліцензії та/або витягу з Ліцензійного реєстру МОЗ із зазначенням переліку спеціальностей, за якими провадиться медична практика, та адреси провадження, має бути розміщена у доступному для споживача місці. 

Також мають бути чітко вказані режим роботи, інформація про медпрацівників із зазначенням їхнього прізвища, імені, по батькові, посади. До того ж має бути розміщений документ, що підтверджує наявність кваліфікаційної категорії, перелік медичних послуг із зазначенням їхньої вартості. Окрім того, за наявності мають бути розміщені копії акредитаційних сертифікатів.

Більше про те, на що ще варто звернути увагу, читайте у нашій публікації.