Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Понад 1000 людей перевезли медпотяги Укрзалізниці та «Лікарів без кордонів»

15 червня 2022
717

Завдяки співпраці Укрзалізниці, незалежної міжнародної медичної організації «Medecins Sans Frontieres» («Лікарі без кордонів») та Міністерства охорони здоров’я за два місяці медичним потягом-госпіталем було перевезено понад 1000 людей, з яких 690 — поранені та хворі мешканці Донбасу, 248 — члени їхніх родин та 78 — діти-сироти. 

Загалом вдалося здійснити вже 25 рейсів, наразі потяг вирушив у свій 26-й рейс. Маршрут та деталі курсування потягу не розголошуються з міркувань безпеки як для медиків, так і для тих, кого евакуюють. 

Потяг-госпіталь дозволяє евакуювати хворих, поранених і травмованих громадян, які потребують спеціалізованого лікування. Тобто йдеться про тих пацієнтів, чиє транспортування вимагає фахових навичок та зусиль. Головне завдання такого «шпиталю на колесах» — підтримувати стабільний стан тих, кого везуть до місця призначення. 

Разом з тим вперше представники українських ЗМІ мали можливість побачити, як виглядає цей потяг всередині. Склад потягу нараховує 8 вагонів, серед яких є вагон інтенсивної терапії. Також у медичному потязі є апарат УЗД, 12 кисневих концентраторів, дефібрилятори, кардіомоніторингова система та інфузійні помпи.

Завдяки зусиллям працівників Укрзалізниці презентований потяг був зібраний та оснащений за дуже короткий час — близько трьох тижнів. Загалом 23 старі пасажирські вагони вже отримали нове призначення під час війни. 

Нагадаємо, що перший такий потяг був запущений ще у квітні. З того часу Укрзалізниця разом із «Лікарями без кордонів» змогла забезпечити більш технічно досконалий медичний потяг.