Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Пандемія COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоровʼя

Відповідна заява була проголошена ВООЗ за підсумками п'ятнадцятого засідання Комітету з надзвичайних ситуацій Міжнародних медико-санітарних правил (2005 р.). 

 

Члени Комітету підкреслили світову тенденцію до зниження рівнів смертності від COVID-19, зниження загальної кількості госпіталізацій та госпіталізацій до відділень інтенсивної терапії, повʼязаних із COVID-19, а також високий рівень імунітету населення до SARS-CoV-2. 

 

Комітетом було визнано, що SARS-CoV-2 циркулюватиме надалі, але він більше не є надзвичайною подією, як, до прикладу, було на початку пандемії COVID-19. Хоча надзвичайна ситуація у сфері охорони здоровʼя є цінним інструментом підтримки глобального реагування на COVID-19, Комітет погодився з тим, що настав час перейти від надзвичайної ситуації до довгострокового лікування SARS-CoV-2 як постійної проблеми охорони здоровʼя.

 

Суттєвим чинником такого рішення була представлена оцінка стану вакцинації у світі. Комітет наголосив на тому, що в усьому світі було введено 13,3 мільярда доз вакцин проти COVID-19. На даний час 89% медичних працівників та 82% дорослих старше 60 років завершили первинну серію, хоча охоплення в цих пріоритетних групах варіюється в різних регіонах. Від початку вакцинальної кампанії в Україні здійснено понад 35,4 млн щеплень. Загалом, станом на 30 квітня 2023 року понад 850 тис. осіб не отримали другу дозу, та понад 12,3 млн осіб ще не отримали першу бустерну дозу щеплення. 

Водночас щеплення залишається єдиним способом зниження ризику тяжкого перебігу коронавірусної хвороби.

Генеральний директор ВООЗ погодився з рекомендаціями Комітету щодо пандемії COVID-19, що триває. Він визначив, що COVID-19 нині став постійною проблемою охорони здоровʼя, яка більше не є надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоровʼя, що представляє міжнародне значення (PHEIC).

Також було оголошено про публікацію ВООЗ Стратегічного плану готовності та реагування на COVID-19 на 2023-2025 роки, який покликаний спрямовувати країни у переході до довгострокового лікування COVID-19. У ході цього переходу державам-учасницям рекомендується продовжувати наслідувати випущені раніше рекомендації.