Олексій Яременко: за формування штучної заборгованості з оплати праці в лікарні нестимуть відповідальність керівники
Базова заробітна плата не менше 20 000 гривень лікарям та не менше 13 500 медичним сестрам має бути нарахована у кожному закладі охорони здоров'я вже цього місяця.
Медзаклади, які неспроможні виконати постанову Уряду щодо забезпечення ринкової заробітної плати медпрацівникам з об’єктивних причин, отримують фінансування за окремим пакетом від НСЗУ. Пакет матиме чіткі цілі по кожній лікарні з визначенням місця лікарні в спроможній мережі та приведення фінансових показників у відповідність до успішних закладів. Однак на кожну таку медустанову чекатиме перевірка Держаудитслужби. Мета таких заходів – з’ясувати, наскільки ефективно керівник закладу розпоряджається коштами, яке фінансування лікарня отримує від НСЗУ та який його відсоток витрачається на заробітну плату.
За словами заступника міністра охорони здоров'я Олексія Яременка, перевірки чекатимуть й на ті лікарні, в яких керівники примусово переводять медпрацівників на неповну ставку, при цьому залишаючи їх працювати повний робочий день.
«МОЗ спільно з підпорядкованими органами детально моніторить ситуацію в кожному регіоні. Наша головна мета – аби вже за січень кожен медпрацівник, який сумлінно виконував свою роботу, отримав встановлену Урядом заробітну плату. Я хочу наголосити, що керівник закладу охорони здоров'я, який вирішить “зекономити” бюджет лікарні за рахунок лікаря чи медсестри, примусово перевівши їх на неповну ставку, отримає покарання. Для цього вже є відповідні механізми», – сказав Олексій Яременко.
Зокрема, самі медичні працівники, яких переводять на 0,75, 0,5 чи 0,25 ставки і при цьому залишають працювати повний робочий день, вже можуть подати скаргу до Держпраці. Своєю чергою, Державна служба з питань праці зобов'язана провести інспекційну перевірку. У разі, якщо ситуація підтвердиться, з керівника медзакладу буде стягнуто штраф у 65 000 гривень.