Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

На Сумщині встановлено нову модульну станцію для бригад ЕМД

У місті Охтирка, що на Сумщині, встановили нову модульну станцію для бригад екстреної медичної допомоги (ЕМД). Модульну станцію встановлено у рамках партнерства Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Зазначимо, що станція розрахована на розміщення трьох бригад екстреної медичної допомоги та забезпечуватиме роботу персоналу з обслуговування жителів Охтирки й прилеглих населених пунктів, в тому числі й прикордонних.

«Робота з облаштування та відновлення українських медзакладів активно триває. Завдяки співпраці МОЗ та ВООЗ, у найбільш постраждалих від війни регіонах, ми встановлюємо модульні клініки “первинки” та станції екстреної медичної допомоги. Таким чином, ми відновлюємо доступ мешканців цих регіонів до потрібних медичних послуг, надання яких, через повномасштабну війну та руйнування медичної інфраструктури, було значно ускладнено. Поява модульних амбулаторій допомагає нам оперативно розв’язати важливу проблему у забезпеченні пацієнтів першочерговими медичними послугами, — сказав міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко. — На сьогодні внаслідок цілеспрямованих обстрілів та ударів росії по українській цивільній інфраструктурі, в тому числі й медичній, пошкоджено 1581 об’єкт медзакладів та ще 210 — зруйновано вщент. Попри численне навантаження, роботи з відновлення триватимуть, щоби українці мали безперешкодний доступ до медичних послуг». 

«Ці об’єкти є символом надії та стійкості для сумських громад, які глибоко постраждали від війни. У 2024 році та надалі ВООЗ продовжуватиме підтримувати громади шляхом забезпечення безперебійного доступу до первинної та спеціалізованої медичної допомоги, відновлення закладів охорони здоров’я та зміцнення медичних можливостей у невідкладній хірургії, травматології та реабілітації», — сказав Ярно Хабіхт, представник ВООЗ в Україні.

Нова конструкція складається з восьми збірних модулів, об’єднаних у повноцінне приміщення, та включає кімнати для роботи медичного персоналу, оснащені усім необхідним, приміщення для відпочинку та приймання їжі тощо.

Також важливо, що модульна станція зможе функціонувати навіть за умов блекаутів, адже її обладнано генератором для безперебійного електроживлення та вентиляторами, які підтримують оптимальне середовище у медзакладі.

На сьогодні в Україні вже успішно працюють дві станції для бригад екстреної медичної допомоги та 15 модульних клінік первинної допомоги, які були встановлені ВООЗ у координації з МОЗ України.

Проєкт реалізується в Херсонській, Харківській, Сумській, Донецькій та Миколаївській областях, які найбільше постраждали від війни. Модульні клініки наразі є тимчасовим рішенням як заміна пошкоджених об’єктів, які можуть використовуватись понад 10 років. У 2024 році проєкт зі встановлення модульних медичних закладів триватиме й надалі. 

Зазначимо, що модульна станція для бригади екстреної медичної допомоги в Охтирці побудована за підтримки Німеччини.