Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

На Львівщині мають успішний досвід в реорганізації мережі лікарень

Ряд медичних закладів на Львівщині вже демонструють приклади успішного процесу оптимізації, а саме об'єднання та інтеграції спеціалізованої медичної допомоги. Про це заступник міністра охорони здоров'я Олексій Яременко повідомив під час візиту до лікарень Дрогобича, на Львівщині. 

«Створення сучасної мережі закладів охорони здоров'я – це вимога часу. Приємно вражений, що на місцях, навіть не чекаючи на певні законодавчі рішення, реформа вже втілюється. Об'єднані медичні заклади, в першу чергу отримують нові можливості для розвитку. Вони стають більш спроможними та можуть ефективніше використовувати наявні ресурси. Як результат – пацієнти мають доступ до якісних та комплексних медичних послуг», – розповів Олексій Яременко. 

Зокрема, в Дрогобичі вже успішно реорганізовано міський пологовий будинок, який приєднано до міської лікарні №1. Також, в рамках реформи, до Дрогобицької міської поліклініки приєднано міську лікарню №5 та стоматологічну поліклініку, які останнім часом потребували постійного дофінансування та дотацій з боку держави.

В рамках Плану відновлення системи охорони здоров’я України від наслідків війни на 2022 - 2032 роки одним з пріоритетів є відновлення та трансформація мережі закладів охорони здоров’я. Це має відбуватись відповідно до підходів до госпітального планування та спрямовано на забезпечення надання базових послуг з охорони здоров’я шляхом розширення послуг первинної медичної допомоги, впровадження моделі роботи мультидисциплінарних команд на рівні первинної медичної допомоги, впровадження багаторічних договорів між Національною службою здоров’я України та закладами охорони здоров’я.

Нагадаємо, напередодні Президент України підписав Закон України № 2347-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги від 1 липня 2022 року.