Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ та Мінсоцполітики працюють над спрощенням процедури отримання протезів та реабілітаційних послуг

Міністерство охорони здоров’я, Міністерство соціальної політики та Командування Медичних сил Збройних сил України напрацьовують механізми для спрощення доступності до послуг реабілітації та усунення бюрократичних бар'єрів під час отримання протезів. Про це йшлося на нараді за участю міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, міністра соціальної політики Оксани Жолнович та командувача Медичних сил Збройних сил України Тетяни Остащенко. 

«Через повномасштабне вторгнення росії кількість людей, яким необхідне протезування та реабілітаційні послуги, різко зростає. Тому ми маємо зробити доступ до реабілітаційних послуг для українців якомога швидшим, а самі послуги якіснішими. Для цього ми вже змінюємо умови надання реабілітаційних послуг, підходи до їх оплати в програмі медичних гарантій і затверджуємо відповідні маршрути пацієнтів. Адже за наявності у закладі, де роблять ампутацію, реабілітаційного відділення з мультидисциплінарною реабілітаційною командою, яка володіє технологіями так званої “гострої реабілітації”, пацієнт переходить на наступний етап без контрактур, з правильно сформованою куксою (у разі якісного оперативного втручання), без додаткових ускладнень від знерухомлення (через постійне лежання), в гарній фізичній формі для подальшого протезування, вертикалізації та повернення до повсякденного життя», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

На нараді обговорили і необхідність ширшого залучення протезистів до мультидисциплінарних реабілітаційних команд, що працюють у закладах охорони здоров’я. Це дасть змогу розпочати підготовку пацієнта до протезування на ранньому етапі його відновлення. Також розглянули варіант більш тісної співпраці із соціальними службами на рівні закладів охорони здоров’я, щоб пацієнт міг швидше оформити необхідні довідки для отримання протезів та допоміжних засобів реабілітації.

Також на зустрічі йшлося про створення кабінетів асистивних технологій як однієї з умов контрактування закладів охорони здоров’я за реабілітаційним пакетом програми медичних гарантій.