Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ оновив протокол «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку»

Уніфікований клінічний протокол «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку» підсумовує найпоширеніші стани, на які найчастіше хворіють діти до 5 років. Документ розроблений на виконання Стратегії людського розвитку та пріоритетів програми президента «Здорова Україна».

Протокол допомагає лікарям ефективно діяти на засадах доказової медицини в конкретних клінічних ситуаціях, уникаючи неефективних та помилкових втручань. Цей документ також допомагає спеціалістам первинної ланки відокремити загрозливі стани, які потребують негайної консультації, госпіталізації та дообстеження, а також формує рекомендації щодо лікування станів на первинному рівні. Такий підхід не перевантажує медичну систему і сприяє якісному наданню медичної допомоги дітям. Востаннє протокол оновлювали в травні 2016 року.

Прототипом усіх клінічних настанов України є міжнародні рекомендації. Де б не хворіла дитина: в Україні, країнах Африки чи Південної Америки — вона отримає однакові рекомендації щодо лікування. Утім, дуже важливо, щоб у протоколах були наведені ліки й діагностичні маніпуляції, дозволені в Україні. Оновлений протокол зазнав корекції в частині зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Через те, що була актуалізована база даних щодо безпеки застосування препаратів, було вкрай важливо прибрати з рекомендацій ліки, які за оновленими інструкціями більше не можна призначати дітям.

Актуалізація українських протоколів надзвичайно важлива й медична спільнота чекає на них. Адже якщо протоколи довго не оновлюються, лікарі не мають уніфікованих рекомендацій і кожен обирає оприлюднені раніше міжнародні протоколи на власний розсуд. Крім того, оновлення протоколів дає лікарям змогу орієнтуватися у великій кількості сучасних досліджень, які вони не встигають опрацьовувати самі.і орієнтуватися і своїй роботі на найавторитетніші рекомендації.

Ознайомитися з протоколом можна за посиланням: https://cutt.ly/MW7s60I