Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Ми розширюємо перелік лікарень, які борються з COVID-19, - Максим Степанов

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я і доповнив перелік закладів охорони здоров’я, які лікують пацієнтів з COVID-19.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Уряду 27 травня. 

“Ініціатива полягає у тому, щоб доповнити перелік закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з COVID-19. Мова йде про заклади, які надавали таку допомогу з 1 квітня 2020 року та не були внесені до нього”, - заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов. 

За даними, внесеними у постанову, перелік медичних закладів розширили з 339 до 449 закладів. При цьому фінальний текст постанови буде готовий із доопрацюванням в один день.

Також на засіданні Уряду міністри підтримали ініціативу МОЗ щодо фінансування через програму медичних гарантій двох закладів охорони здоров’я, розташованих у Києві. Зокрема, це Київська міська клінічна офтальмологічна лікарня “Центр мікрохірургії ока” та Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини, щодо яких Київською міською радою не прийнято рішення про автономізацію.

Таке виключення застосовуватиметься лише до 31 грудня 2020 року, а Київській міській державній адміністрації пропонується доручити вжити заходів щодо перетворення цих закладів у комунальні некомерційні підприємства.
 
Також була прийнята постанова, яка передбачає інші умови попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти для спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі лікарських засобів, у тому числі вакцин та інших виробів і послуг. Прийняття постанови є необхідним для забезпечення централізованих закупівель лікарських засобів спеціалізованими організаціями.