Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Мешканці тимчасово окупованих територій України можуть отримати безкоштовні щеплення: як це зробити

23 серпня 2019
4545

МОЗ України запрошує мешканців тимчасово окупованих територій захистити себе і своїх дітей від 10 небезпечних хвороб - безоплатно отримати щеплення, гарантовані державою для кожного, на підконтрольних територіях.

 

Хто може вакцинуватися безоплатно

Підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом і педіатром і отримувати повний перелік послуг первинної медичної допомоги безоплатно можуть:

  • громадяни України,
  • іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають на території України, 
  • особи, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту.

Не має значення, де ви прописані або постійно проживаєте. Ви можете обрати будь-який медичний заклад, розташований на підконтрольних територіях. Перелік усіх закладів можна переглянути на онлайн мапі на сайті Національної служби здоров’я.

Докладно про підписання декларації і безоплатні послуги у вашого лікаря: https://bit.ly/2z2GeMj

Платити додатково не потрібно - ці послуги оплачує Національна служба здоров’я України. 

 

Від яких хвороб можна вакцинуватися безоплатно

Підписана декларація з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром зокрема дозволяє отримати щеплення за Календарем профілактичних щеплень, що захищають від туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. 

Календар профілактичних щеплень визначає найоптимальніший час уведення вакцин для найефективнішого захисту дітей і дорослих від інфекційних хвороб, тому надзвичайно важливо, щоб отримувати щеплення вчасно. Якщо пропустили щеплення за календарем - треба надолужити їх якомога швидше. 

Безоплатно вакцинуватись чи надолужити пропущені щеплення можуть:

  • усі діти до 18 років - від усіх хвороб за Календарем (вакцинуватись можуть навіть ті діти, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані);
  • дорослі - від дифтерії і правця кожні 10 років, починаючи з 26-ти років;
  • дорослі - проти кору, паротиту і краснухи, якщо вони належать до групи ризику (військові, учасники ООС, медики, освітяни, студенти) або контактували з хворими на кір і не мають підтверджених даних про щеплення в медичній карті. Також безоплатно вакцинуються дорослі, які не мають імунітету проти кору (за результатами аналізів на наявність антитіл IgG).

 

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ЩЕПЛЕННЯ

Щеплення вакцинами, що надають громадянам безоплатно, за державний кошт, проводять у закладах охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу. Це ті заклади, в яких працюють терапевти, педіатри та сімейні лікарі. Вакцинуватись можна у кабінетах щеплень у:

  • дитячих і дорослих поліклініках (центрах первинної медико-санітарної допомоги);
  • амбулаторіях
  • фельдшерсько-акушерських пунктах.

Зробити безоплатне щеплення можна як у комунальних (“державних”) закладах охорони здоров’я, так і в приватних клініках і лікарів-ФОП, які уклали договір з НСЗУ.

Також вакцини БЦЖ та для профілактики гепатиту В доступні у пологових будинках та неонатологічних цетрах - "державних" і приватних. Для отримання цих вакцин в зазначенних закладах декларація з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами не потрібна.

Перелік усіх закладів можна переглянути на онлайн мапі.

У країні є достатньо вакцин від усіх хвороб за Календарем. Усі вакцини якісні і ефективні, закуповуються за кошти державного бюджету. Залишок вакцин у вашій області можна перевірити у таблиці. Дані оновлюються щомісяця.

Якщо у вашому медзакладі немає потрібної вакцини, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини і у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja

Якщо ви не отримали від свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра належної підтримки щодо вакцинації за Календарем щеплень, або надолуження тих щеплень, які були з різних причин пропущені, ви може звернутись на гарячу лінію 1677 та повідомити про це Національну службу здоров'я України. 

Читайте також