Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Максим Степанов представив зміни до медицини: Ми зупинимо експеримент над охороною здоров’я і вже з вересня піднімемо зарплати медикам та покращимо послуги для пацієнтів 

Нове керівництво Міністерства охорони здоров’я України ініціює зміни в другий етап медичної реформи, який стартував з 1 квітня. Це робиться для того, щоб не допустити звільнення медиків та закриття лікарень, а також забезпечити українців якісною медициною. Ініціативу МОЗ підтримує Президент України Володимир Зеленський та Уряд на чолі з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.  

Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на засіданні Уряду 19 червня. 

«Проектом акта пропонується встановити з 1 вересня доплати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я. Лікарям у розмірі 70% від посадового окладу, визначеного за 14 тарифним розрядом. Фахівцям із базовою вищою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей  у розмірі 50% мінімальної заробітної плати, а молодшим медичним сестрам у розмірі 25% зарплати », - підкреслив Максим Степанов. 

Також серед актів, прийнятих на засіданні Уряду, передбачається, що тариф гострого інфаркту буде змінено із 16 001, 43 грн до 30 109 грн, а тариф на гострий мозковий інсульт замість 19 332,31 грн становитиме 26 947 грн. «Ми будуємо так соціально-економічну модель медицини, яка дозволить досягти якості та доступності медичної послуги для пацієнтів та гідної оплати праці для медичних працівників», - додам Максим Степанов. 

Як заявив Міністр охорони здоров’я, з 1 квітня 2020 року в Україні почався не другий етап медичної реформи, а експеримент над медичною системою країни, який ініціювало попереднє керівництво МОЗ. 

Як наслідок, в результаті прорахунків у підготовці до другого етапу реформи, виникла диспропорція у фінансуванні медичних закладів, невиконання анонсованого безоплатного лікування пацієнтів, заробітна плата медпрацівників залишилася на такому ж рівні, а тарифи на медичні послуги – виявилися несправедливими та не відповідають реаліям життя. 

Серед медичних установ, які опинилися під загрозою закриття, як підкреслив Максим Степанов, опинилися психіатричні лікарні, районні та обласні лікарні, медико-генетичні центри, протитуберкульозні заклади, реабілітаційні центри та центри медичної допомоги, дитячі та інфекційні лікарні, а також спеціалізовані медичні центри. 

Нинішнє керівництво МОЗ налаштоване виправити ситуацію і окрім вищезазначених ініціатив представило ініціативи щодо фінансування інтернатури, а також фінансування закладів охорони здоров’я на рівні не нижчому, ніж у 2019 році.