Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Лікарні Львівської області продовжують отримувати сучасне медичне обладнання — Віктор Ляшко

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко відвідав з робочим візитом Львівську область.

Попри повномасштабну війну і велике навантаження медична система України продовжує модернізуватися. Йдеться як про прифронтові міста, так і про регіони, які вже майже пів року допомагають боронити країну й працювати на Перемогу в тилу. 

«Україна бореться з ворогом, і кожен має докласти максимум зусиль на своєму місці, щоб наблизити перемогу. Міністерство охорони здоров’я за підтримки міжнародних партнерів робить усе можливе для того, щоб українці могли і далі отримувати кваліфіковану медичну допомогу. Львівська область отримує сучасне медичне обладнання, на якому медики мають змогу працювати та рятувати життя навіть у такий непростий час», — наголосив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. 

У 2022 році Міністерство охорони здоров’я України у співпраці зі Світовим банком придбало понад 6 000 одиниць сучасного медичного обладнання, а також необхідні витратні матеріали та комплектувальні частини до нього.

Понад 20 медичних закладів у 13 містах Львівщини вже отримали прилади загальною вартістю 21 млн грн: наркозно-дихальний апарат, 22 інфузійні насоси, 48 капнографів у комплекті з одноразовими адаптерами, 2 пересувні рентгенапарати, 22 апарати УЗД, 3 портативні кардіографи, 20 моніторів пацієнта, 18 систем для вакуумної терапії ран тощо. До кінця вересня компанії-виробники завершать постачання обладнання, тож регіон доотримає також 23 шприцеві насоси, 56 аспіраторів, 38 приладів (дитячих і дорослих) для реанімації, 25 отоскопів та офтальмоскопів, 11 ларингоскопів. 

До кінця року до медзакладів області та обласного центру контролю та профілактики хвороб надійде також обладнання для забезпечення «холодового ланцюга»: 174 холодильники для зберігання вакцин, 93 морозильні камери для заморожування та зберігання холодоелементів, 151 комбінований холодильник з окремою морозильною камерою та льодовим захистом. 

Крім того, до 17 лікувальних закладів Львівщини розподілені 18 кисневих станцій, одна лікарня отримала ангіограф, шість лікарень – комп’ютерні томографи, ще чотири – рентгенапарати. 

У регіоні також розвинена система надання екстреної медичної допомоги. 16 серпня міністр охорони здоров’я відвідав підстанцію Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, де поспілкувався з командою центру. 

Підстанція цілодобово надає доступну безоплатну своєчасну та якісну медичну допомогу мешканцям Львова та області. Центр стимулює працівників до проходження навчань за міжнародними стандартами. Щодня на чергування заступає понад 140 бригад екстреної медичної допомоги, які виконують за добу майже 600 викликів. Центральна диспетчерська служба за добу приймає від 2 500 до 3 000 звернень на номер «103». 

За останні два роки для Центру було придбано 150 автомобілів швидкої допомоги, 10 з яких – повнопривідні автомобілі для забезпечення надання медичної допомоги в найвіддаленіших районах Львівщини. Після оновлення автопарку «швидких» на маршрутах не залишилося автівок старших за 5 років, що суттєво впливає на швидкість доїзду та прохідну здатність. У 2022 році Центр отримав від МОЗ ще 5 подібних авто. 

Від початку повномасштабного вторгнення команда Центру за дорученням МОЗ транспортувала до військових та цивільних медичних підрозділів понад 200 спеціалізованих транспортних засобів з території країн ЄС, 42 автомобілі передані на баланс військовим. 

«Загалом до України в межах гуманітарної допомоги вже поставлені 343 спеціалізовані автомобілі «швидкої». Ще 50 – придбані в межах програми UNITED24, ініційованої Президентом України. Ініціативу підтримують і представники бізнесу – мережа «Епіцентр» розпочала масштабну ініціативу «Рятуємо життя», яка має на меті закупівлю 55 автомобілів екстреної медичної допомоги та бронемашин для евакуації постраждалих в умовах бойових дій. Така підтримка є дуже важливою, адже вона дозволить лікарям у найгарячіших точках нашої країни продовжувати рятувати життя людям», – розповів Віктор Ляшко.

З 24 лютого, коли росія почала повномасштабне вторгнення на територію України, були пошкоджені 68 автомобілів швидкої допомоги, 241 – знищені повністю.