Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Ліцензійні умови з медичної практики 2023: Кабмін подовжив термін реєстрації закладів та лікарів-ФОП в ЕСОЗ

Рішенням Уряду було подовжено термін обов'язкового підключення закладів охорони здоровʼя та лікарів-ФОП до електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ) до 31 березня 2023 року з урахуванням нинішньої ситуації. 

При цьому на зараз Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з медичної практики, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України, визначено, що заклади охорони здоров'я та інші суб'єкти господарювання незалежно від форми власності, які провадять медичну практику, мають зареєструватися та вести базову медичну документацію в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). 

Нагадуємо, що ця вимога поширюється на всіх надавачів медичних послуг незалежно від рівня медичної допомоги, форми власності чи їх спеціалізації.

Також зауважимо, що вимога підключення до ЕСОЗ не передбачає укладення договору з Національною службою здоровʼя України чи участь в програмі медичних гарантій. Окрім цього, зміни до Ліцензійних умов не зобов’язують керівників закладів охорони здоров’я отримувати нову ліцензію чи вносити зміни до чинних. 

Згідно з чинними вимогами законодавства заклади охорони здоров’я мають зареєструватися та вести медичні записи в електронній системі охорони здоров’я, а саме –  медичні висновки про тимчасову непрацездатність,  медичні висновки про народження, електронні рецепти та направлення тощо.

Таким чином, поступова цифровізація медичної сфери дозволяє сформувати єдиний простір медичних даних, що, своєю чергою, має низку переваг як для пацієнтів, так і для медичних працівників.

Так повна інформація про здоровʼя пацієнта, а саме медичні записи, інформація про імунізації, лабораторні дослідження, госпіталізації тощо буде зберігатися централізовано та захищено. А пацієнт матиме доступ до своєї електронної медичної карти, незалежно від того, в якому закладі він лікується – комунальному чи приватному.  За потреби та, безумовно, згоди пацієнта доступ до такої інформації зможе мати кожен лікар, до якого звертається пацієнт, як державної клініки, так і приватний спеціаліст. 

Для того, щоб почати працювати в ЕСОЗ медичному закладу чи лікарю-ФОП необхідно:

  1. Обрати медичну інформаційну систему
  2. Безпосередньо зареєструвати керівника закладу, заклад, його підрозділи та працівників в ЕСОЗ. 

Уже після успішної реєстрації в ЕСОЗ користувачам стануть доступними: ведення медичної картки пацієнта в електронному вигляді, сучасні міжнародні класифікатори та довідники, ефективні цифрові інструменти для лікаря цифрові довідки та інша медична документація.

Сьогодні електронна система охорони здоровʼя – наймасштабніша ІТ-система в Україні, в якій зареєстровано близько 35 мільйонів українців, працюють близько 400 тисяч медичних та аптечних працівників.