Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Як навіть одна цигарка впливає на організм людини

31 травня 2022
328

Кожен хоча б раз у житті чув, що куріння шкодить здоров’ю. Водночас станом на 2020 рік 22,3% населення планети були споживачами тютюну. Щороку його вживання у різних формах (цигарки, кальяни, бездимні тютюнові вироби, сигари тощо) вбиває понад 8 мільйонів людей. Такі наслідки тривалого куріння і вживання тютюновмісних виробів. А що відбувається з організмом після однієї цигарки? Чи такий вже руйнівний її вплив на здоров’я? Якщо стисло – так. Такі дані наведені в звіті Офісу Генерального хірурга США «Як тютюновий дим викликає захворювання». Причина такого згубного впливу – наявність у складі тютюну десятків хімічних речовин, що спричиняють звикання, збільшують ризик виникнення раку легенів і ще 13 інших видів раку. 

Тож, що відбувається з тілом, коли ви починаєте курити цигарку?

Одразу, щойно ви закурили:

  • Слизова оболонка носової порожнини та стравоходу подразнюється через вплив хімічних речовин і диму. 
  • Через подразнення бронхів можливий кашель. Тривалий вплив диму може призвести до задишки і появи хрипів в легенях. 
  • Корисні бактерії у ротовій порожнині гинуть, що призводить до відчуття сухості  та неприємного запаху з рота. Можливе запалення ясен.
  • Рухи м’язів обличчя, які ви робите, коли втягуєте губами дим, у довготривалій перспективі зумовлюють появу дрібних зморшок довкола рота, які є характерними суто для курців.

Уже за 20-30 хвилин, щойно нікотин потрапляє в кров, розпочинаються процеси, що негативно о впливають на самопочуття: 

  • Частішає  пульс і зростає кров’яний тиск. Cерце курців здійснює на 3 удари на хвилину більше, ніж серце некурців. 
  • Мозкові структури виділяють  хімічні речовини, що викликають дуже короткочасне відчуття розслабленості, ейфорії, а також – бажання їсти. 
  • Порушується здатність організму правильно розщеплювати і виводити ліпопротеїни низької щільності – «погані» жири. Вони у більшій кількості залишаються у кровотоці, а як результат склеюються та утворюють холистеринові бляшки в судинах.
  • В результаті вдихання тютюнового диму, який потрапляє не лише в дихальні шляхи, а й в шлунково-кишковий тракт, подразнюється слизова стравоходу та шлунку, що зумовлює надмірне вироблення шлункового соку.

Та попри це наслідки куріння можуть залишати наслідки тривалий час. Рекомендуємо турбуватись про Ваше здоров'я шляхом попередження появи шкідливих звичок. Пам'ятаймо, в здоровому тілі – здоровий дух!  Тож якщо ви не курите, – краще не починайте.