Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Як іти у декретну відпустку за новими правилами? Маршрут вагітної

З 10 листопада вагітні жінки мають можливість самі обирати, коли йти у декретну відпустку: з 30 тижня вагітності або пізніше.

Важливо зазначити, що тривалість відпустки при цьому залишається незмінною.  Стандартна її тривалість становить 126 календарних днів, але для жінок, в яких народилося кілька дітей або були ускладнені чи передчасні пологи, цей строк продовжується ще на 14 днів.

 

Що потрібно зробити вагітній жінці для оформлення декретної відпустки:

  1. Вагітна самостійно вирішує, коли вона хоче йти у відпустку: або з настанням 30-го тижня вагітності, або пізніше.
  2. Про своє рішення вона має повідомити лікаря, який веде її вагітність. Якщо жінка хоче початок відпустки відтермінувати, вона пише заяву, в якій зазначає бажану дату початку своєї відпустки.
  3. Якщо ж вагітна хоче почати відпустку з 30 тижня, жодних додаткових дій їй робити не потрібно – лікар сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) категорії «Вагітність та пологи» під час огляду.
  4. У разі написання заяви лікар сформує МВТН в день, що зазначений в заяві жінки, без її фізичної присутності. 
  5. Якщо пологи відбулися раніше дати, зазначеної в заяві про перенесення початку відпустки, лікар, який приймав пологи, формує МВТН в категорії «Вагітність та пологи» від дати пологів. 
  6. В будь-якому випадку після формування МВТН вагітна отримає смс-повідомлення від ЕСОЗ.
  7. Після формування та підписання лікарем медичний висновок автоматично потрапляє в електронний реєстр листків непрацездатності, де на підставі даних з реєстру застрахованих осіб буде сформовано електронний лікарняний. 
  8. У разі реєстрації в особистому кабінеті застрахованої особи на порталі Пенсійного фонду України, жінка отримає смс-повідомлення ще й від Пенсійного фонду України з номером електронного лікарняного. 
  9. Інформація про електронний лікарняний відразу стає доступною в кабінеті роботодавця на порталі Пенсійного фонду України. Додатково жінка може повідомити роботодавця про лікарняний.
  10.  Перенесення початку декретної відпустки ніяким чином не впливає на розмір допомоги у звʼязку з вагітністю та пологами.

Нагадаємо, раніше МОЗ повідомляло, як отримати лікарняний вагітним за кордоном.