Екстрена медична допомога стане ще доступнішою для жителів деокупованих територій завдяки засобам телемедицини
Пошкодження закладів охорони здоров’я та масові переселення людей у зв’язку із війною вимагають напрацювання стратегічних підходів до застосування телемедицини у сфері охорони здоров’я. Йдеться не лише про клінічну медицину, а й про екстрену медичну допомогу.
Відтак Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування телемедицини».
Наголошуємо: постанова НЕ передбачає надання допомоги у загрозливих для життя постраждалих станах на відстані. Проте значно полегшує та осучаснює обмін інформацією між лікарями закладів охорони здоровʼя, які можуть бути значно віддаленими один від одного.
Ухвалений документ дає змогу застосовувати телемедичні технології, серед іншого, для:
- обміну медичною інформацією під час проведення діагностичних процедур, наприклад, для передавання зображень, результатів аналізів, інших обстежень, даних з медичного обладнання та будь-яких документів, що стосується здоров’я;
- комунікації двох або більше учасників процесу надання медичної допомоги (медичних працівників та пацієнтів) і оптимізації надання постраждалим медичної допомоги;
- надання консультативної допомоги колегам та іншим працівникам сфери охорони здоров’я, зокрема, на деокупованих територіях.
Варто зауважити, що надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини здійснюється з дотриманням вимог до збереження лікарської таємниці та конфіденційності інформації про стан здоров’я пацієнта. При цьому дотримуються вимоги законів України «Про інформацію», «Про захист персональних даних», «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», а також – норми етики надання медичної допомоги.